-5- in het gemeenschapshuis een dialezing en expositie over De Diepeling te houden. Ook de heer Jacobs zal daar met zijn uiterst interessante en fraaie collectie aanwezig zijn. U hoort hier nog van. Vanaf deze plaats willen we nogmaals de directie van de firma Teunesen, projectleider Piet van Rossum met wie we uitstekend hebben gecommuniceerd, de excursieleiders, Henk Jacobs uit Horst, de Dorpsraad, alle aanwezigen en verder iedereen die op enigerlei wijze heeft meegewerkt aan deze zeer geslaagde bijeenkomst, van harte danken voor de geboden gelegenheid, de medewerking en de belangstelling. IJlt ttDe Knuppel" April '50, uitgave van de afdeling Castenray van het Limburgs Thuisfront PECH Sjaan ziene Gr ad, secretaris Jonge Boeren, enz., enz. en Joh. Ver straten, in actieve dienst bij Jan Rambags, togen samen met wagen en paard op weg, om een grote wagen stro te gaan laden. "Stro laden zei Grad, "honderden wagens heb ik geladen en er is me d> nog nooit een afgevallen. Ook Joh. had veel stro geladen maar, omdat hij jonger was dan Grad, toch nog niet zoveel als deze. Er werd dan ook besloten dat Grad de wagen zou laden en dat Joh. de bossen zou opsteken. Grad zou er nog eens extra goed op le tten om een mooie, lange en brede wagen te laden. Vol ijver werd begonnen en Joh. vroeg al een keerof hij niet eens moest kijken of de wagen nog wel goed recht zat. "Niet nodig", zei Grad, "wat ik oplaad, vcdt er niet af.Zij laadden zo lang tot Joh. er met zijn lange gaffel geen bos meer op kon krijgen. "Schei maar uit", zei Grad, "hij is hoog genoeg. Ik zal eraf komen en dan trekken we er nog een touwtje over. Het zal wel niet nodig zijn, maar het is toch altijd voorzichtig.Tegelijkertijd dat hij nog praatte, kwam hij al naar beneden, maar met stro en al. De hele wagen nota bene was omgekiept. Toen Grad weer uitgegraven was, stonden ze beteuterd te kijken naar de ruïne en naar de paar bossen die nog goed op de wagen lagen. De moed was hen zover in de klompen geschoten, dat ze het restje dat nog op de wagen zat er ook nog afgooiden en onverrichter zake huiswaarts keerden. En nu een brief van een onzer jongens. Salatiga, 9-3-*50 Beste vrienden, Ja, eindelijk weer eens een brief van een soldaat uit de Oost; hopend dat in Castenray nog alles op zijn oud draait, wat ook met mij het geval is. Na gedane werkzaamheden vanmorgen kom ik dan op mijn kamer en het eerste wat mijn ogen zien, is een pakketje op mijn tampatje liggen. Natuurlijk direct heel nieuwsgierig van wie het mag zijn. Onder grote belangstelling van mijn slapies, Ollie en Tinus, werd het dan geopend Wij zaten natuurlijk met de oren te klapperen wat er te voorschijn zou komen en jawel, daar kwamen de sigaretten. Ze moesten direct geprobeerd worden. "Verd..., daar heb je weer eens een goede Hollandse sigaret", zeiden we onder elkaar. Enfin, de wolken van genot zagje weer opstijgen in onze kamer. Komt er iemand de kamer op, dan gaat het weer: "Wat ruik ik hier? "Ja", zegt de andere, "Mariens, (of beter gezegd, dikkenoemen ze me hier) die heeft een pakketje van Thuisfront ontvangen.Zo gaat het als we hier een pakketje krijgen, dus je ziet wel hoe blij we ermee zijn. Mag ik jullie dan ook hartelijk danken, allen die hieraan hebben meegewerkt. Werkelijk, het was de moeite waard Verder gaat hier nog alles goed en ik hoop over een half jaartje ook terug te keren naar mijn ouderlijk huis. Hiermede ga ik eindigen. Nogmaals hartelijk dank, de beste groeten en tot ziens. Sold Mariens 1M.P. IV Bij JohGellings was er een koe zo onopgevoed om bij Cato op de voet te gaan staan, terwijl deze bezig was de koe te melken. Een flink dikke voet is het gevolg geweest, zodat To wellicht enige weken op een stoel mag blijven zitten.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 5