Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -2- Woensdag 2 okt.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 5 okt.: Informatiemorgen bij de Diepeling voor alle inwoners van Castenrav. Naar alle waarschijnlijkheid is het tijdstip van 09.45-12.15 uur. In dit tijdsbestek wordt u wegwijs gemaakt in het ontgrindingsproces en wordt u rondgeleid over het terrein. Eveneens wordt er informatie gegeven over uitbreiding en afronding van de ontgrinding. Afhankelijk van de economische en andere ontwikkelingen denkt de firma Teunesen over 5 tot 6 jaar de ontgrinding te kunnen beëindigen. Uiteraard zijn we benieuwd hoe de waterplas en de natuur rondom hun definitieve vorm zullen krijgen en welke bestemming dit prachtige gebied krijgt. Ons Heemkundig Genootschap zal vertegenwoordigd zijn middels een kleine expositie van foto1 s en archeologische vondsten. Natuurlijk krijgt u alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Een volgende keer wordt u uitgebreid geïnformeerd over het exacte programma en verdere bijzonderheden. We hopen op veel belangstelling uit ons dorp. Tentoonstelling De tentoonstelling in 't Freulekeshuus over de Indiëgangers is vorige week afgesloten. Bij deze tentoonstelling, die zeer goed bezocht werd, had ook onze heemkundegroep een aandeel. We hebben er voor gezorgd dat onze Castenrayse Indiëgangers op deze tentoonstelling vertegenwoordigd waren. De organisatoren ontvingen foto' s en relevante informatie van ons. De volgende tentoonstelling in het Venrayse museum dient zich al weer aan. Op vrijdag 27 september is de officiële opening van een expositie van oude foto' s uit de collectie van Jan van der Putten. Ze geven een beeld van Venray en de kerkdorpen in vervlogen tijden. De tentoonstelling krijgt als naam "Zichten en gezichten uit Venray". 't Freulekeshuus is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. Uit "De Knuppel" van maart 1950 - een uitgave van de afdeling Castenray van het Limburgs Thuisfront: Wanneer dit nummer van de pers komt, zal ook Martin Strijbos weer in het ouderlijk huis zijn teruggekeerd Dit is dan de derde van "Casele die zijn taak heeft volbracht en blij is, omdat hij mocht terugkeren in het ouderlijk huis. Soldaat Th. Willemssen is vanaf 1 Mrt. weer in het burgerpakje gestapt na een diensttijd van IV2 jaar bij de geneeskundige dienst te Den Bosch. Dus mensen in ons dorp met bloedzweer of gebroken ledematen, op naar Thei: vlug, vakkundig en goedkoop. Ook solddat Th.Seijkens heeft van pakje verwisseld op 15 Mrt. Zijn zusters die boffen, want hij was kok in garnizoen Venlo. Hij zal dus zijn eigen potje wel willen koken, want anders kon het hem wel eens niet naar de zin zijn. Op 8 Mrt. hebben we weer een serenade gebracht aan wachtm. J.Philipsen. Om 6 uur werd gestart bij het clublokaal. Het mannenkoor bracht eerst het Wilhelmus ten gehore, waarna door de secr. Een kort woordje werd gesproken namens bestuur en leden van het thuisfront en een toepasselijk cadeau werd aangeboden. ticfjtmg IjeemRunSi'g 6enootscft tastenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 2