A Stichting Heemkundig Genootschap Castenray .OQSTZUN -15- ticfjting (jeemfcunöig Cenootscfjai Caste nray Uit "De Knuppel" het bulletin van het Limburgs Thuisfront, van juli 1949: Biljartclub "De Ketsers Op de laatst gehouden vergadering werd besloten om iedere week te oefenen, om het volgende seizoen zo sterk mogelijk uit te kunnen komen. De bedoeling is om met twee zestallen uit te komen. Zoals het zich tot heden laat aanzien, zal er in het eerste zestal wel geen vetandering komen. Voor het tweede zestal zijn nog 12 liefhebbers. Hier zal de strijd dus nog fel worden. Iedere speler moet 150 beurten afstoten om in aanmerking te komen voor het zestal. Tot heden zijn reeds door de morsten 120 beurten afgestoten, zodat spoedig de zestallen samengesteld kunnen worden. De volgeruje keer hopen we deze bekend te kunnen maken. Er is geen verandering in de club gekomen. Het bestuur is op de laatstgehouden vergadering ook hetzelfde gebleven. Uit alles blijkt dat de geest in de vereniging goed is. Hieronder laten we de eindstand volgen van de afgelopen competitie: Krijt op tijd Venrcty; Poedelaars Venray; Ons Genot Merselo; De Ketsers KMn Oirlo; Geef m effect LeunenB.C.Y. IJsselsteijn; Alle drie Venray. Zoals jullie zien staan we in het midden, hetwelk toch een mooi resultaat genoemd mag worden voor het eerste jaar. Het a.s. seizoen zullen we proberen om nog wat hoger te komen, doch de strijd xal wel wat zwaarder worden, daar alle verenigingen wat beter ingespeeld raken. Enfin, hoe meer spanning hoe beter. Vol goeden moed gaan onze jongens de nieuwe competitie tegemoet. Uit bovenstaand artikel zou kunnen blijken, dat de biljartclub opgericht is in 1948. In ieder geval is men in dat jaar in competitieverband van start gegaan. Mogelijkerwijs was de vereniging al eerder opgericht. Mochten van de oprichting nog documenten voorhanden zijn, dan willen we hiervan graag een kopie ontvangen. enis en crematie onderneming Wi ht bereikb Ven ra yseweg 104 5961 /\J Horst telefoon 077 398 70 99 latersstraac 25 580 I /KT Venray telefoon 0478 55 01 50 ij Zijg aag en nac aar on der telefoonnr. 077 398 70 99

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 15