Woensdag 22 mei: Archeofogiecursus les 9 - Late middeleeuwen door drs. W. Hupperelz. De Kemphaan Venray. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 mei: Vergadering bij Jan Strijbos i.v.m. organisatie oprichting herinneringspaneeitjes. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 jnni: Archeologiecursus les 10 - Tekenen van artefacten door F. Horbach. De Kemphan Venray Aanvang 20.00 uur. Donderdag 6 juni; Onthulling herinneringspaneeitjes voor gesneuvelde bemanningsleden neerge storte geallieerde vliegtuigen. Aanvang 19.30 uur in Klein Oirlo bij de zitbank tegenover Ivan Maes Valkenberg/Diepeling). Woensdag 12 juni: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. Uit "De Knuppel" Uitgave van de afd. Casten ray van het Limburgs Thuisfront - febr. 1950. Op Zondag 19 Febr. kwam als eerste terugkerende soldaat in ons dorpjeJan Peeters huiswaarts. De buurt had voor deze gelegenheid voor een eenvoudige maar smaakvolle versiering zorg gedragen. Om één uur kwam via de radio het bericht dat de "Tabinta" ontscheept was. De jongens zouden in de loop van de middag nog thuisgebracht worden. De spanning zat in de lucht en steeg nog meer toen er al een bus militairen passeerde. Dit waren er allen uit Horst en omgevingIn de Straat was het alreeds een hele drukte van alle belangstellenden die Jan wilden zien thuiskomen. Toch werd het geduld van allen nog danig op de proef gesteld, want het was ongeveer half 7 toen de bus in de Straat arriveerde. Met een razende vaart werden de laatste kilometers naar de ouderlijke woning afgelegd. In de loop van den avond ging de buurt Jan feliciteren met zijn behouden thuiskomst, waarbij hem een passend cadeau werd aangeboden Jan is teruggekomen zoals hij is weggegaan. Dcm zijn er nog op thuisreis: Wachtm. J.H.Philipsen, die we op 3 Mrt. thuis verwachten en sold. MJStrijbos die omstreeks half Maart thuis is. Ook sold J.Cox heeft bericht gezonden dat hij op het einde van Maart m zijn geboortedorp hoopt terug te keren. KERKELIJK ZANGKOOR Wat gebeurde er in het afgelopen jaar? In Febr. 1949 werd een zangerscursus begonnen welke gegeven werd door Pater Licinius uit Venray, waaraan door alk 20 leden werd deelgenomen. Op 12 Maart vierden we het diamanten zangersjubikum van Jac. Geurts. Bij deze gelegenheid werd de jubilaris begiftigd met de hoge onderscheiding Pro Ecclesia et Pontificewelke door Z.E.H. Pastoor werd uitgereikt. 14 Maart werd deelgenomen aan de korenbondsdag te Venray. Op Zondag 27 Maart onder het layfhad de plechtige inzegening plaats van het nieuwe orgel, waarna de inspeling volgde door P. Hörman, organist van de SUans Basiliek te Den Bosch. Met Pasen werd de prachtige 3stemmige Mis, Lauda Sion, uitgevoerd van Hub. Cuipers, onder leiding van H. Knijpers en aan het nieuwe orgel J. Knijpers. Op 18 Aug. werd een pleziertochtje gemaakt via de St. Jan van Den Bosch naar Rotterdam, waar een interessante boottocht gemaakt werd door de bekende grote haven en vervolgens de bezichtiging van

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 9