Fanfare Dorpsklank op weg naar het ZILVEREN JUBILEUM Mensen motiveren,Dat is de belangrijkste taak van een bestuur en vooral van een dirigent. Het enthousiasme moet je opwekken, vasthouden en koesteren. In een grotere groep zoals een muziekkorps kan iedereen laten zien wat hij kan, zijn talenten, zijn mogelijkheden. Mensen trekken zich aan elkaar op. De taak van een goed bestuur en dirigent is om de muzikanten van elkaar en met elkaar te laten leren. Het is niet alleen van belang de huidige muzikanten te stimuleren, maar er moet ook voor nieuwe aanwas gezorgd worden. Kinderen spelen daarbij natuurlijk een sleutelrol. Een probleem is dat de jeugd minder gemotiveerd is dan vroeger om een instrument te gaan bespelen. Men kan tegenwoordig uit zoveel verschillende hobby's een keuze maken. Dat zijn dingen waarvan we ons bewust moeten zijn en we moeten er op inspelen door gebruik te maken van modernisering. Het is voor een doorsnee muziekkorps noodzakelijk om nieuwe ontwikkelingen op te pakken en niet vast te blijven houden aan hetgeen altijd al werd gedaan. Grote top orkesten zoals Bocholtz, Thorn, Liane, zullen hier niet zo snel hinder van ondervinden, daar blijft het altijd wel goed gaan. Maar die kleine kwetsbare verenigingen zullen vroeger of later met leegloop te maken krijgen, als ze niet met hun tijd meegaan. Een grote rol is weggelegd voor de zogenaamde nestoren in een vereniging: mensen met kennis en ervaring. v Niet zomaar een willekeurige muzikant hiervoor uitzoeken, maar de jeugd laten leiden door iemand, met kennis van zaken. Niet alleen bij kinderen, is er belangstelling voor de muziekbeoefening ook bij de groep van vervroegde uittreders. Een interessante groep bij de ledenwerving. Naast het stimuleren van de spelende leden en het werven van nieuwe is er nog een ander punt dat de aandacht verdient: de presentatie. De presentatie van evenementen aan het publiek, de sponsors en de media worden in toenemende mate belangrijk. Zodra mensen een accommodatie binnengaan, wordt er een bepaalde sfeer geproefd, is er een eerste indruk van het geheel. De aankleding, de verzorging van de faciliteiten, de behandeling van het publiek, de prominente gasten, muzikanten en vertegenwoordigers van de media, geeft een goed beeld van de organisatie. In Castenray bij onze eigen fanfare Dorpsklank is er ook enorm veel werk te doen, om instandhoudin g en functioneren voor de toekomst mogelijk te maken. Een taak niet alleen voor een voorzitter, dirigent of een bestuur, maar voor de hele gemeenschap. Ouders inspireer uw jeugd, la at ze meedoen, doe zelf mee Ook al ken je geen 'noot' dat is geen 'nood' alles is te leren. Help dus mee als gemeenschap en laat het niet aan het toeval over of iets blijft of verdwijnt. Samen op weg naar bet 25 jarig jubileum van onze eigen Caseise fanfare Dorpsklank. Friture 't Klumpke Friture't Klumpke ll Op 2e Paasdag zijn wij gesloten. De andere -dagen zij we normaal geopend. Op 6 april a.s. zijn we na 19.00 uur gesloten i.v.m. feestavond. Prettige Paasdagen gewenst. Friture 't Kluimpke Friture *t Klumpke n V 4 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 2