Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -9- 20 februari: Vanavond vindt in De Kemphaan de 68 les plaats van de archeologiecursus. Drs. H.van Enckevort behandelt het thema De Romeinse Tijd. Aanvang 20.00 uur. 28 februari: Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. 4 maart: Dialezing door Gérard Lucassen uit Geijsteren in De Wis. Aanvang 19.30 uur. Voor deze dialezing, die we in samenwerking met de Ouderenbond organiseren, vragen we uw speciale aandacht. We hebben met de heer Lucassen een oriënterend gesprek gehad en we kunnen u verzekeren dat deze diapresentatie een uitermate boeiende avond zal opleveren voor jong en oud. Het thema is namelijk: "Het oude landschap van Castenray en omgeving". Van tal van oude veld-, straat- en boerderijnamen zal de betekenis verklaard worden, maar ook komen oude gebruiken en rituelen aan bod. In de volgende Schans gaan we uitgebreid in op hetgeen zoal aan de orde komt, maar reserveer nu alvast deze avond, want het is beslist de moeite waard. De dialezing, die mede een onderdeel vormt van de jubileumviering van de Ouderenbond, is voor iedereen gratis toegankelijk en begint om 19.30 uur. Thuisfrontbulletin 1949. De uitgave van de afd. Castenray van het Limburgs Thuisfront, "De Knuppel" van okt. 1949, opent traditiegetrouw met een beschouwend artikel van pastoor Rieter. Enkele passages: "Op den laat sten Zondag van de Rozenkransmaand, de maand van Maria de Koningin van de Rozenkrans, vieren wij het feest van Christus Koning. Niet allen dienen als soldaat voor Koningin en Vaderland, maar wel moeten wij allen dienen als soldaat voor Koning Christus. "Wie zoals jullie dienst doet voor het Vaderland in Oost en West moet vele offers brengen. Ouders en familieleden hebt gij vaarwel gezegd en in de Oost wachtten u allerlei ontberingen, zware tochten, misschien hebt ge in levensgevaar verkeerd en maand na maand wordt het verlangen naar het ouderhuis groter. "Houdt uw Rozenkrans stevig vast, bidt met aandacht en groot vertrouwen en Moeder Maria zal u veilig geleiden. Van Ger Martens kwam een brief uit Tonggoro(Java), waarin hij dankt voor het ontvangen pakketje. "Sinds ik hier zit, merk ik pas wat het thuisfront voor ons heeft te betekenen. "Antoon Dinghs is op 26 Sept. ook naar de Oost vertrokken met de "Volendam Wij wensen hem "goede vaarten behouden terugkeer. "Op ons secretariaat liggen klaar voor den verkoop: Loten(60 ct. per lot) en kalenders 1950(95 ct.). Opbrengst is ten bate van het Limb. Thuisfront. Ook zal er nog een rondgang gehouden worden voor geld en cigaretten, al weer voor onze jongens. Er wordt op het ogenblik veel gevraagd om steun voor dit en bijdrage voor dat, maar gij begrijpt ook wel dat het onderhouden van onze aalmoezeniers en de hulp aan de jongens veel geld kost. Om bestuur rekent weer op uw steun, want het is "voor onze jongens overzee' In Nov. zullen we weer een contactavond houden waar de nieuwste films vertoond zullen worden en als spreker dhr. Hermans uit Venlo zal optreden. Ook een aalmoezenier zal het woord tot u richten. ticfjtmg fjeemfcunSig ©enootscfja Castenra?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 9