Notulen openbare dorpsraadvergadering van maandag 14 januari 2002 in café J. Hesen te Casten ray; aanvang 20.00 uur 1. Opening De voorzitter opent de eerste vergadering van 2002. 2. Notulen vergadering 19 november 2001 Deze worden goedgekeurd en ondertekend door voorzitter en secretaris 3. Verslag Dorpsradenoverleg van 3 december 2002 Kerstboomverbranding c.q. opruiming; er zullen geen prijzen meer worden verbonden aan het opruimen van de kerstbomen. Voor Castenray en nog enkele dorpen zal begin januari een extra ronde worden gereden door vuilnisophaaldienst; Vredepeel en Castenray krijgen ieder één basketbal paal; in Castenray zal deze op de JOP worden geplaatst Fietsroute rondom Diepeling is aangevraagd via het Knooppuntensysteem; er zal worden getracht hier voor de zomervakantie nog picknicktafels te realiseren Verslag halfjaarlijks overleg woningzaken met gemeente; er zijn tot nu toe 189 woningen gebouwd. Er zouden voor 2007 nog 182 woningen gebouwd moeten worden. Per dorp wordt besproken wat de huidige stand van zaken is. Concept-Mileubeleidsplan; dit wordt op 13-12-2001 om 19.00 uur besproken in het gemeentehuis te Venray. 4. Ingekomen stukken en mededelingen Bedankbriefje kerkbestuur voor de zitbanken kerkhof Locatie "Bierfeesten"; deze mogen in principe weer gehouden worden op het speelveldje 't Tunnelke" en in wei van de familie Friesen. Wanneer er in de toekomst speeltoestellen op het speelveldje worden bijgeplaatst, dan zal er voor de tent geen plaats meer zijn. Het Comité Bierfeesten is wel verantwoordelijk voor het ordentelijk verloop van deze dag Leefbaarheidsbudgetten; op maandag 7 januari 2002 is in het gemeentehuis van gedachten gewisseld tussen gemeente enerzijds en voorzitters dorps- en wijkraden anderzijds over ondersteuning van de dorps- en wijkraden. Het toekennen van een vrij te besteden financiële bijdrage door de gemeente wordt zeer op prijs gesteld. Meer hierover volgt. Bespreking actiepunten B W-bezoek met W. Sassen, openbare werken gemeente Venray; hierover wordt zo spoedig mogelijk een afspraak gemaakt. Fietsroute Diepeling; is in behandeling. Zie verslag Dorpsradenoverleg De carnavalsrecepties zullen door diverse leden van de dorpsraad worden bezocht. Beelden kapel Oosterbosweg; Er zal bij Stichting Kruisen en Kapellen navraag gedaan worden aan wie deze beelden toebehoren. Vergadering "De Peel Leeft" 28 januari a.s.; Kascontrole uitvoeren bij De Schans en Dorpsraad door betreffende personen. Wanneer de zoutbak bij vorst geopend is, wordt hierin regelmatig gespeeld door kinderen; dit is natuurlijk niet de bedoeling. De snelheidsremmer in de Pastoor Verheggenstraat wordt rechts gepasseerd; dit levert voor de aanwonenden gevaarlijke situaties op. Indien dit meermaals door dezelfde personen gebeurt, zal de politie worden ingeschakeld.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 3