-5 - R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Noodkreet Het is nu echt "vijf voor twaalf; Op dit moment komen er regelmatig telefoontjes van verontruste ouders dat er op de noodzakelijke tijdstippen geen volwassen brigadiers aanwezig zijn en dat er daardoor onveilige situaties ontstaan. Indien het kind alleen staat, legt degene die verzaakt de verantwoordelijkheid bij het kind. Dit is naar onze mening een ontoelaatbare situatie! Vaak komen de brigadiers (ouders en kinderen) te laat en/of ze stoppen weer te vroeg. Het gevolg hiervan is dat kinderen zelfstandig proberen over te steken met alle eventuele gevolgen vandien. Laat Uw verantwoordelijkheid spreken en let op de klok als Uw aanwezigheid verwacht wordt. Het wordt steeds moeilijker om het voor eikaar te krijgen om voldoende brigadiers aanwezig te laten zijn op de benodigde tijdstippen! Wij willen graag een aantal punten onder uw aandacht brengen: Op dit moment zijn er nog een aantal vrijwilligers onder de brigadiers die spontaan zonder eigen beiang (kinderen op school), hulp aanbieden bij het overzetten van Uw kinderen. Er is ons reeds ter ore gekomen dat bij gebrek aan spontaniteit van betrokken ouders, de animo bij de vrijwilligers ook zal verdwijnen. Realiseert U zich dat het beter is om 1 maal in de week te brigadieren dan om 4 of 5 maal per dag Uw eigen kind(eren) te moeten overzetten. Mocht er het komend schooljaar te weinig animo zijn, zal het hele systeem van brigadieren verdwijnen, want het is niet reëel om de volledige brigadierslast op schouders van enkelen te leggen. Ook de ouders die kinderen in groep 7 en 8 hebben en waarschijnlijk oud genoeg zijn om zelfstandig over te steken, willen wij vriendelijk doch dringend verzoeken hun medewerking te verlenen bij het invullen van de brigadierfunctie. U heeft waarschijnlijk zelf ook geprofiteerd van de bereidwilligheid van anderen toen Uw kind het nodig had. Wij hopen dat U zich realiseert dat dit echt een "laatste noodkreet" is. Laat Uw schoolhart en uw gezond verstand als ouder spreken! Wij danken U bij voorbaat hartelijk voor uw bereidwilligheid. De ouderraad. 3

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 6