- De hand- en spandiensten zitten er weer A zoverre op. De wegen en paden zijn weer opgeknapt en de blaren in de handen der arbeiders weer zo ongeveer geslonken. Verder vindt men hier en daar nog enkele plassen zweet. Ook hoort men nog de echo van het gekanker naklinken. - Begin mei begon men hier met het stomen van aardappelen. Verschillende landbouwers hebben hun voorraad aardappelen gaar, wat voor deze een hele werkbesparing betekent. (In een sopketel gestoomde aardappelen werden vroeger veelal gebruikt als varkensvoer JS) - De weduwe L. Peters had. een paard geruild op voorwaarde dat het dier dat ze kregen goed in de kar zou gaan. Toen dit geprobeerd werd, ging hij zonder bestuurder van Castenray naar Venray. De tuil ging niet door. - Bij P. Emonts werd een nieuw kippenhok gebouwd, evenals bij H. Cox. Geboorten: H.Dingks-Vullings: 2 dochters; W.Baltesen-Jacobs: dochter: M.Dinghs-v.dBeuken zoon. Huwelijken: G.Muysers uit Oirlo en Nellie Vullings. Biljartclub 'De Ketsers" Op de laatst gehouden vergadering werd besloten om iedere week te oefenen, om het volgende seizoen zo sterk mogelijk uit te kunnen komen. De bedoeling is om met 2 zestallen uit te komen. Zoals het zich tot heden laat aanzien zal er in het f zestal wel geen verandering komen. Voor het 2e zestal zijn nog 12 liefhebbers. Hier zal de strijd dus nog fel worden. Iedere speler moet 150 beurten afstoten om in aanmerking te komen voor het zestal. Er is geen verandering gekomen in de club. Het bestuur is op de laatst gehouden vergadering ook hetzelfde gebleven. Uit alles blijkt dat de geest in de vereniging goed is. Hieronder laten we de eindstand volgen van de afgelopen competitie: Krijt op tijd Venray; Poedelaars Venray; Ons Genot Merselo; De Ketsers Klein Oirlo; Geef m effect Leunen; B. C. Y. IJsselstein; Alle drie Venray. Zoals jullie zien staan we in het midden, hetwelk toch een mooi residtaat genoemd mag worden. Vol goeden moed gaan onze jongens de nieuwe competitie tegemoet. ïn 1949 werd er door "De Ketsers" gebiljart in café Lei Verheijen, gelegen tegenover het wegkruis aan de Castenrayseweg/Klein Oirlo. Lei droeg als bijnaam "de Zwijger". JS). Medaille In de Schans van 16 jan. stond een verslagje uit "De Knuppel" over het 50-jarig dienstverband van Petrannes Strijbos bij eenzelfde familie. Hij ontving daarvoor in 1949 een medaille van de LLTB. Deze medaille werd onlangs door Nellie Kuijpers-Strijbos aan onze Stichting geschonken. Zij had deze medaille van haar vader, bij wie Petrannes als laatste in dienst was geweest en op wiens boerderij hij ook overleden is, gekregen en altijd goed bewaard. Nellie, zeer bedankt! Wij zijn er erg blij mee. Vanavond brengen we een bezoek aan de heemkundegroep uit Broekhuizenvorst. Vertrek 19.15 uur. Woensdag 6 febr.: vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. Maandag 6 maart: diapresentatie over oude Castenrayse boerderijen, veldwegen en landerijen door Gérard Lucassen uit Geijsteren. Deze presentatie is in De Wis en voor iedereen gratis toegankelijk. Aanvang 19.30 uur. Deelnemers optocht Lollebeekweg. Om de puntjes op de i te zetten betreffende de optocht willen we op donderdag 7 februari nog even bijeen komen om 20.00 uur bij Maria Dinghs.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 4