Welkom Dong Cai pËv Gijs Op 8 januari zijn Peter en Corrie Roeiofs-van Eeuwijk van de Horsterweg 63 naar China afgereisd, om hun adoptiedochtertje voor de eerste keer in de armen te sluiten, Het meisje is 2 jaar oud en draagt de naam Dong Cai. Uit China komen vrij veel adoptiekinderen, die o.a. in Nederland een nieuw en meestal onbezorgd leven wacht. In China wonen ruim 1,2 miljard mensen en door de één kind-politiek worden veel meisjes te vondeling gelegd. Iedereen wil graag een jongen, omdat die voor de ouders een oudedagvoorziening kan garanderen. Daarnaast is ook armoede een van de redenen waarom afstand wordt gedaan van kinderen. Peter en Corrie vlogen eerst met China Southern Airlines naar de hoofdstad Beijing (Peking). Ze vertrokken op dinsdag 8 januari om 18.50 uur vanaf Schiphol en na een vlucht van bijna 10 uur arriveerden ze om 11.30 uur plaatselijke tijd (tijdverschil van 7 uur) in Beijing. Van daaruit vlogen ze nog 2 uur naar Hefei in het oosten van China, waar Dong Cai aan hen werd overgedragen. Ze verbleven een week in Hefei om allerlei formaliteiten te regelen en vlogen op 16 januari weer terug naar Beijing. Daar waren nog enkele dagen nodig, om bij de Nederlandse Ambassade een visum en een legalisatie van de Chinese documenten te verkrijgen. Gisteren, dinsdag 22 januari, zijn ze 1 s avonds laat weer thuis aangekomen, met Dong Cai! Uiteraard zijn we bijzonder blij voor Peter en Corrie en we verwelkomen onze nieuwste Castenrayse inwoner van ganser harte. Peter en Corrie, van harte gefeliciteerd met jullie dochtertje en we wensen jullie drietjes een heel gelukkige toekomst! Wiel en Nellie, Marcel en Marion, Henk en Hanneke, Geert en Juul, Jan en Riky. 10 januari 2002 Wij zijn blij met de geboorte van onze zoon Kené en Janneke Duijkers-van der Lee Horsterweg 31 5011 AA Castenray 0470-571026 Joseph Nicolaas Gijs is petekind van Leon en Frank

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 5