14 - Op 4 april woedden weer de ieder jaar terugkerende zandstormen. Veel pas opgekomen zomergraan heeft danig geleden. Verschillende huismoeders, die reeds met de grote schoonmaak gereed waren, kwamen tot de onaangename ontdekking dat het tevergeefs was geweest. - De stier Albert van de stierhouderij Oirlo-Castenray welke niet meer in de stal wilde, heeft deze weerbarstigheid duur moeten bekopen. Hij werd doodgeschoten en verhuisde naar het slachthuis. Het aantal noodslachtingen van koeien is de laatste tijd erg groot, waardoor de premie van de laatste schatting ook hoog was, ril. 1%. - Truus Vollenbergh te Klein Oirlo won bij een prijsvraag van het Limburgs Thuisfront een nieuw Serva-rijwiel. - Castenray is weer een gezin rijker geworden. Jan van Hout is met zijn hebben en houden uit Venray naar Castenray gekomen. Zelfs zijn duivenkooi heeft hij niet vergeten. - Het seizoen voor de duivenmelkers is ook weer begonnen. Beloken Pasen is de eerste vlucht. De Castenrayse Melkers zijn al druk aan het africhten. - De melkrit in de Straat, die nu gereden werd door G. Smits, wordt 1 mei overgenomen door wed.L.Peters. Ook A.Drüggen zal 1 mei een melkkar gaan rijden en wel over de Blakt- Brükske-Leunen. - Deze dagen keerde W.v.d.Pasch met een tweetal paarden voor de kar in razende vaart huiswaarts, terwijl de voerman zelf nog geen goede plaats had ingenomen. De route ging via de Wüst naar Castenray, terwijl de bochten op één rad werden genomen. Wiel hield zich stevig staande op de burrie en aan de staart van het paard. Door de moeheid van de op hol geslagen dieren had alles wonder boven wonder nog een goed verloop." Bidprentjes Onlangs kregen we van Nellie Lucassen-Strijbos haar complete collectie van honderden bidprentjes aangeboden. Met dit soort giften zijn we uiteraard zeer in onze nopjes en we zullen er zorg voor dragen, dat ze voor het nageslacht goed bewaard blijven. Bij gelegenheid zullen we ze eveneens tentoonstellen. Nellie, zeer bedankt! Hebt u ook iets wat voor ons heemkundig genootschap van nut kan zijn, dan houden we ons aanbevolen. We zijn nog steeds op zoek naar de originele bidprentjes van Johanna Margaretha Kemmelings, overleden op 15-12-1932 en gehuwd met Wilhelmus Smits; Petronella Houben, overleden op 27 02-1929 en gehuwd met Gerardus Verhoeven; Johanna Seuren, overleden op 02-04-1934 en gehuwd met Petrus Keijsers. Denkt u ook nog aan het beschrijven van uw oorlogservaringen? Weet u nog iets interessants over vroeger? Laat het ons even weten. Woensdag 30 januari: bezoek aan heemkundegroep Broekhuizen. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 6 februari: vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 februari: lezing door kunsthistoricus Harrie Vriens over relieken en reliekenverering. Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 20 februari: archeologiecursus les 6. De Kemphaan Venray. Aanvang 20.00 uur. Maandag 6 maart: diapresentatie over oude Castenrayse boerderijen, veldwegen en landerijen door Gérard Lucassen uit Geijsteren. Deze presentatie is in De Wis en voor iedereen gratis toegankelijk. Aanvang 19.30 uur. komst van de Euro zien de prieze van de lotjes mit de Boonte ZSttingsaovende ongepast: 1 lot 0,50. 6 loten 2,50. 15 loten 5,-. CXtr de

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 14