Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Stichting fjeemfttmSig 6enootscBa Castenray Bidprentje Onlangs werd bij Wim Jeuken een kopie van de achterkant van het bidprentje van Johanna Margaretha Kemmelings, echtgenote van Wilhelmus Smits en overleden op 15 december 1932 in de brievenbus gestopt. We zijr erg blij met deze kopie, maar we zouden ook graag een kopie van de voorkant willen hebben. We beschikken over goede scanapparatuur en vragen de bezitter van het origineel contact op te nemen met Jan Strijbos tel. 571677. Alvast bedankt voor uw medewerking. Vergaderdata De definitieve vergaderdata in 2002 zijn als volgt: 612 - 27/2 - 3/4 - 1/5 - 12/6 - 4/9 - 2/10 - 6/11 - 4/12 Voor maandag 4 maart hebben we Gérard Lucassen uit Geijsteren uitgenodigd. Hij zal in De Wis een diapresentatie verzórgen over oude Castenrayse boerderijen, veldwegen en landerijen. De avond begint om 19.30 uur ën is voor iedereen gratis toegankelijk. Nadere informatie volgt. Lezing LGOG en tentoonstelling Op maandag 14 januari zal pater C.G.M.Bak, Franciscaan en leraar kerkgeschiedenis, een lezing verzorgen in zaal "Het Trefj)unt"in verpleeghuis Beukenrode te Venray. Aanvang: 19.30 uur. Het onderwerp van de lezing is: "Een hangplek in de zielzorg", de betekenis van de paters Minderbroeders Franciscanen voor het verenigingsleven en het jeugdwerk in Venray met speciale aandacht voor de Derde Orde en het Patronaat Sint Antonius. De lezing is voor iedereen gratis toegankelijk. Momenteel loopt tot 3 maart in museum 't Freulekeshuus de tentoonstelling "Twaalf stenen uit de stroom"; De Twaalf kloosters van Venray. Deze tentoonstelling belicht de diverse aspecten van het Venrayse kloosterleven. Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14 .00 - 17.00 uur. Bulletin Thuisfront afdL Castenray Na de Tweede Wereldoorlog werden veel Nederlandse militairen uitgezonden naar Indië, het huidige Indonesië, dat streefde naar onafhankelijkheid. Nederland was niet van zins haar koloniën zonder slag of stoot op te geven en stuurde soldaten. Ook uit Castenray en Klein Oirlo werden diverse jongens opgeroepen, om onze overzeese belangen te verdedigen. Voor al deze uitgezonden militairen werd het Thuisfront opgericht, om de communicatie met hen, veelal schriftelijk, te onderhouden. In Oirlo werd het blad "Oelderse Pösfi'opgericht en Castenray sloot zich daar na enige tijd bij aan. Het informatiebulletin kreeg vanaf toen de naam "Oelderse Post", Kasselse Kost". In de redactie zaten L.Michels uit Oirlo en J.Geerets uit Castenray. Hoe lang deze samenwerking geduurd heeft, hebben we nog niet kunnen achterhalen. Feit is wel, dat in juli 1949 de afdeling Castenray met dank aan Oirlo zelfstandig de berichtgeving voor onze jongens overzee ging verzorgen door middel van het maandblad "De Knuppel". Indiëganger Ger Martens uit Meterik schonk onlangs aan onze Stichting vrijwel de complete collectie originele uitgaven van "De Knuppel", alsmede 2 exemplaren van "Oelderse Póst, Kasselse Kost". Verder ook de In Memoriam uitgave van Gerrit Arts uit april 1949. Uiteraard zijn we zeer verguld met deze historische edities van het Thuisfront en danken Ger dan ook heel bijzonder. In het maandblad staan allerlei Castenrayse wetenswaardigheden uit die periode, alsmede ook brieven van onze Indiëgangers. Ze geven een prachtig tijdbeeld en we zullen u de komende weken graag deelgenoot maken van de inhoud van deze ruim 50 jaar oude artikelen. Ze zijn de moeite van het lezen meer dan waard.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2002 | | pagina 2