- 12 Stichting Heemkundig Genootschap Castenray ticfjttRg fjeemRunStg 6enootscfja Cast enra|> Bidprentjes Van de 6 ontbrekende bidprentjes van de collectie van overledenen die vanaf 1929 op ons kerkhof begraven zijn, hebben we er inmiddels al 2 in ons bezit. Het eerste, van Peter Johannes Classens overleden op 10-4-1966 en gehuwd met Eleonora Huberta Linders kregen we vanuit Castenray. Het tweede, van Joannes Gooren overleden op 4-3-1938 en gehuwd met Johanna Derckx kregen we vanuit Deurne toegestuurd. We zijn de gevers uiteraard erg dankbaar. Er ontbreken nu nog 4 prentjes, om de collectie compleet te hebben. Van 2 prentjes hebben we alvast een copie gekregen. Petronella Houben (copie) overleden op 27-2-1929 en gehuwd met Gerardus Verhoeven. Johanna Margaretha Kemraelings overleden op 15-12-1932 en gehuwd met Wilhelmus Smits. Johanna Seuren (copie) overleden op 2-4-1934 en gehuwd met Petrus Keijsers. Theodoras Cox overleden op 5-2-1945 en zoon van het echtpaar Cox-Janssen, Het zou natuurlijk prachtig zijn als we ook deze laatste 4 bidprentjes aan de collectie zouden kunnen toevoegen. We hebben reeds contact gehad met diverse familieleden van de overledenen en hopen dat het resultaat oplevert. Schenkingen Regelmatig krijgen we van deze en gene historisch materiaal aangeboden, zoals oude foto's, boeken, een luchtfoto van Castenray uit 1980, bid- en devotieprentjes jubileumkalender Rabobank Oirlo/Castenray 75 jaar, in Castenray gevonden archeologisch materiaal, enz. Mart Strijbos van de Pastoor Verheggenstraat schonk ons zelfs een mijndetector uit de Tweede Wereldoorlog. Deze was waarschijnlijk gevonden in van de Waters Hannes zien böske". Wij zijn bijzonder blij met al deze schenkingen en danken de gulle gevers heel hartelijk. Via onze stichting blijven al deze materialen voor de Castenrayse gemeenschap behouden en tevens zullen we een en ander bij bepaalde gelegenheden exposeren. Maandag 17 dec.: lezing LGOG Venray in Beukenrode met als thema boerderijonderzoek. Aanvang 19.30 uur. Deze lezing is voor iedereen die belangstelling heeft gratis te bezoeken. Straatnamen Vorige week vertelden we u over de naam Kampagne en Campagnestraat. Over een andere straatnaam, namelijk Leikeswei, bestaat dikwijls een misverstand over de afkomst. Deze wordt meestal toegedicht aan Leike Willemssen, gewoond hebbende in het pand van Sjaak en Francien Seijkens. De eer komt echter een ander Leike toe.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 12