-7- Stichting Heemkundig Genootschap Castenray $cnoot*c De toer Onlangs hebben we het artikel over de toer gepubliceerd. Indien u nog aanvullende informatie over dit onderwerp hebt, neem dan a.u.b. contact op met een van onze leden. Uiteraard hebben we het artikel over de toer voorzien van de nodige foto's, maar het afdrukken voor de Schans leverde enige problemen op, vandaar dat u het zonder hebt moeten doen. Bi] gelegenheid krijgt u ook de foto's erbij te zien. Oorlogsverhaal Wij zouden het zeer op prijs stellen, wanneer iedereen die de oorlog heeft meegemaakt zijn/haar oorlogservaringen op papier zou willen zetten, of aan ons zou willen doorvertellen. AI deze verhalen te samen vormen een vrij compleet beeld hoe Castenray de oorlog is doorgekomen en juist deze persoonlijke ervaringen zijn het meer dan waard voor het nageslacht vastgelegd te worden. Jubileumboeken Van de Carnavalsvereniging hebben we gratis 5 exemplaren van het jubileumboek "Vastelaovend same!" ontvangen. We zijn hen daarvoor bijzonder erkentelijk. Eén exemplaar is bedoeld voor ons archief en de overige boeken worden ingezet als tegenprestatie voor verkregen historisch materiaal. Zo hebben we onlangs Piet Willemse blij kunnen maken met een jubileumboek in ruil voor zijn bidprentjescollectie. Overigens zijn bij de carnavalsvereniging nog boeken te koop voor f25,per stuk. Misschien iets als Sinterklaas- of kerstcadeau Étamp - Kampanje - Campagne Dagblad "De Limburger" besteedt in een aparte rubriek regelmatig aandacht aan de herkomst van namen, die her en der woningen sieren. Onlangs nam redacteur Jacques Penris de naam "Kampanje" onder de loep. Deze naam staat in fraaie letters geschilderd op het pand Horsterweg 63, het gezellige stulpje van Corrie en Peter Roelofs-van Eeuwijk. Ons lid Hay Strijbos, woonachtig aan de Campagnestraat, deed enig onderzoek naar de naam "Kampanje". Het korfbalveld en de weilanden ernaast, ten zuiden van de Castenrayseweg, waren vroeger eigendom van Thei Strijbos (Turnmans Thei). Men noemde deze percelen "De Kamp". In het Venrays Woordenboek staat een Kamp omschreven als "een veld, akker, oorspronkelijk afgepaald, omheind o.a. door een wal met struiken". Er waren voor de ruilverkaveling en voor de aanleg van de A73 diverse wallen met bomen en struiken, welke van noord naar zuid (richting Lollebeek) door de weilanden liepen. Vooral tussen de percelen gelegen aan de westkant van de A73 tot aan de Horsterweg en eigendom van o.a. Thei Strijbos, Teng Dinghs (Ties zn.) en Teng Dinghs (Grad zn.) en Sjaan Willemsen. Dit gedeelte met landerijen noemde men "De Kampanje". De toegangsweg naar deze percelen was een zandweg, "De Kampanje" genaamd en lag ongeveer waar nu de Campagnestraat ligt. Vanaf de huidige kruising Campagnestraat/Casten- rayseweg boog de zandweg naar rechts langs de ingangen van voornoemde percelen en kwam uit op de Horsterweg links van het pand Horsterweg 63. Cwtttiraf 9 ticfjiffta h

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 7