Proef de regio met Li var, Limousin Regionaal en Ovivo Nieuw!! Extra aanbieding Maaltijd van de da: Vlees met 2 bijgerechten Wisselende samenstelling x U kunt de prentjes ook in een envelop voorzien Piets naam bij een van de leden van ons genootschap in de brievenbus deponeren. Alvast hartelijk bedankt voor uw medewerking. Oorlogsverhaal Ook willen we u nog even attenderen op de oproep van vorige week. Ons lid Toon Kuijpers is vol overgave bezig met het verzamelen van allerlei wetenswaardigheden over Castenray in de oorlogstijd. Met uw persoonlijke verhalen krijgen we een compleet beeld van deze voor velen zo zware, angstige en onzekere periode in de geschiedenis van Castenray. Het zou prachtig zijn ais we ook de naoorlogse generatie deelgenoot zouden kunnen maken van uw belevenis sen m en uw beleving van de oorlogsperiode. Met zijn allen kunnen we hier lering uit trekken en za) een groeiend besef plaatsvinden, dat zoiets verschrikkelijks nooit meer mag gebeuren. Voor uw verhaal, geschreven of verteld, kunt u terecht bi j Toon Kuijpers, Elsbeemden 6 Horst tel. 077-3982585, of bij een van de andere leden van ons genootschap. Dit zijn: Henk Dinghs, Castelostraat 19; Koos Kleeven, Lollebeekweg 81; Wim Jeuken, Lollebeekweg 55; Hay Strijbos, Campagnestraat 8, Truus Tacken, Lollebeekweg 39 en Jan Strijbos, Castelostraat 32. Gedichtje Van Geirie Buddiger vernamen we dat haar moeder, Koos Reijnders-Camps uit Oostrum, vroeger op school van een zekere meester Maas een gedichtje geleerd had over Castenray. Ze kan zich nog slechts de volgende zin herinneren: "len de Caselse Wuust, dor is enne puust en den hinnikt." Nieuwsgierig als we zijn, willen we natuurlijk graag weten hoe het gedicht in zijn volledige vorm luidt en wat er voor vreemde zaak met deze "puust" (boomstronk) aan de hand is. Wie kan ons helpen? Woensdag 28 nov.: archeologiecursus les 4. Thema: Overig Neolithicum - 20.00 uur. Donderdag 29 nov.: regio vergadering heemkundeverenigingen in America - 20.00 uur. Maandag 3 dec.: vergadering bij Wim Jeuken -19.30 uur. Maandag 1 dec.: lezing LGOG in Beukenrode. Thema: boerderijonderzoek - 19.30 uur Vènrayseweg 151 Horst Openingstijden: di, \vo, do 08.00-18.00, vrijdag 08.00-20.00. zaterdag 08.00-15.00 te},: 0478-57125l

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 6