Boerebrulleft 2002 Bert van Tienneske zienne Jan van d'n Dorn en Mie van Botdens Piet van d'n Havens plats Anny van Pierre van Fritske Hebben van d'n Tummerman en Mie van Düreske van 't Schoorveld Afgeloeëpe zondag is ien ozze Schanseschop ut boerebruudspaar vur de Vastelaovend 2002 bekend geworre. Veui Schariseknuppels ware daorbej anwezig, mar ennen koeëp ware dur ok nie. En dat is verrekus jommer vur die minse, want die hebbe veul gemist. De seremoniemaester en den ambtenaar dochte is efkes an de hand van en diapresentasie bekend te gaon make wie ut boerebruudspaar zeuj wörre. Mar ja, die kloeëthannesse kwame dur -lie uut en toen moste uutaendelek Prins Cor en Vorst Jac en nummerke raoje um wat klorreghejd te kriege. Nao wat gegoochel mit getalle, wor niemus iets van snapte, kwaam ut huus van ut bruudspaar op ut scherm. IJt zien geworre: Normaal gesprake gón dees minse as Bert en Anny Lensen dur ut laeve. As seremoniemaester zal Marcel van Pausen Wullem zienen Handrie en van Nel van Pluusbergs Nölleke (Marcel Classens) de zaak an mekaar zwamme. Of dat goed kumt? Driekus van Man den Tummerman en van Lieske van Jökskes Naad (Henk Dinghs) zal as durgewinterde ambtenaar op Carnavalsdinsdag aendelik is de hand uut de mouwe staeke en ut huwelik gaon voltrekke. Ut göt ewel alliën mar dur as dur nie al te veul bezwaor tigge is. Hedde bezvvaore tigge dees trouwerij, laot ut dan tiedzat wieëte an Driekus, zoeëdat hej ze nog zo veul meugelek vur de trouwpartij kan afwieze. Ziede te laat dan wörre ze pas nao de trouwerij afgeweze. Zóas beloofd zun wej op ut verlovingsbal ok ozze neeje buurtnaam bekend make. Ge ziet ai an os logo wat ut geworre is. As ge ozze naam rnoj viend, viende wej dat fijn, as ge um nie moj viend, gaeve wej dur ok niks um. Joekskapel '"Op Tied Muuj" wille wej nog gaer bedanke vur dat ze os hebbc opgehald. Mit eur muzikale bejdrage hebbe ze os goed ien stemming gebracht. Ut was moj, bedankt jönges! Mit Bert en Anny gaon wej op Vastelaovesdinsdag en moj Boerbrulleft viere. Wej hope dat gillie daor ailemol bej zut zien. Tot Vastelaovend

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 23