2 Verslag openbare dorpsraadvergadering met het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray gehouden op dinsdag 23 oktober 2001. Aanwezig: loco-burgemeester J. Driessen - wethouders mevrouw - T, Kemmelings en L Heidens - bestuursassistent G. Speibos - loco-secretaris F. Wiliems O Atwezig: burgemeester J. Waals - wethouder J. Houba - secretaris P. Lucassen j Van de Castenrayse gemeenschap zijn ongeveer 40 personen aanwezig: O— 1. Opening W De voorzitter van de dorpsraad opent de vergadering. Hij deelt mee dat burgemeester Waals niet aanwezig kan zijn in verband met het overlijden van zijn echtgenote. Hij verzoek het college onze blijken van medeleven namens de hele Castenrayse gemeenschap over te brengen aan de heer Waals en zijn gezin. Hij heet het college welkom in Castenray, sinds 1997 heeft er geen werkbezoek meer plaats gevonden in Castenray. Daarna krijgt loco-burgemeester J Driessen het woord; hij heeft een presentje voor Castenray in de vorm van een afbeelding van onze parochiekerk met daarin de zonnewijzer verwerkt. Hij spreekt de hoop uit dat, met de symbolische grote hamer die hem is aangeboden, spijkers met koppen geslagen kunnen worden. 2. Bestemmingsplan Castenray door wethouder L. Heidens Het officiële bestemmingsplan Castenray dateert nog uit 1978. Momenteel stagneert de bouw in de kleine kernen vanwege cumulatie en stankcirkels; wanneer hierover een versoepeling zal plaatshebben, kan de woningbouw weer hervat worden. Men verwacht deze afhandeling voor eind 2001 De suggestie om de kavel die nu braak ligt, omdat Wonen Venray deze te klein acht voor het bouwen van 4 woningen, te herverdelen wordt door het college nader bekeken. S. Lintzen vraagt of de Provincie Limburg geen belemmering meer is, wanneer er in 2002 weer gestart kan worden met woningbouw? L. Heidens antwoordt hierop, dat wanneer de cumulatie versoepeld wordt, ook de provincie geen belemmering meer zal zijn in deze Dorpsraad Castenray wil een blokhut bouwen op de JOP. Volgens de gemeente is hiervoor een bouwvergunning nodig en zal art. 19 lid 1 moeten worden toegepast. Deze JOP ligt echter binnen de bebouwde kom en is voor het bouwen van deze blokhut slechts een bouwmelding nodig. Door het college zal e.e.a. worden uitgezocht. 3. Infrastructuur door wethouder J. Driessen Er zijn nog steeds geen trottoirs, we hebben en slechte Horsterweg; nog slechtere fietspaden; geen verlichting naar het sportpark, ondanks toezegging dat deze binnen uiterlijk 6 weken zal worden aangebracht, op de hoek Castenrayseweg - Lichtenbergweg staat ondanks toezegging dat deze in januari 2001 zou worden geplaatst, nog steeds geen lantaarn. Er zijn echter ook positieve punten te noemen. Dankzij het Dorpenfonds en de goede samenwerking met ambtenaren van de gemeente Venray, zoals o.a. Willy Sassen, Martha Peters, Ger Last, worden toch diverse projecten gerealiseerd. Ons dorpsplein ligt er weer keurig bij en ook voor de jeugd is een Jongeren Ontmoetingsplaats aangelegd. Wethouder J. Driessen krijgt het woord De Horsterweg is sinds januari 2001 in handen van gemeente Venray; hierdoor kan gestart worden met het opknappen van deze weg. De Provincie heeft een bedrag van f300.000,- betaald aan de gemeente vanwege achterstallig onderhoud en voor het aanpassen van de komingangen van Castenray. Er zijn 2 schetsontwerpen gemaakt voor de herinrichting van de Horsterweg nl. Horsterweg 50 km laten en de woongebieden 30 km of totale kern terugbrengen naar 30 km. 50 km: kruispuntenplateau Matthiasstraat - Lollebeekweg verkeerssluis noordzijde reconstructie tussenliggende wegvakken trottoirs

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 2