Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Onthulling en inzegening monument voor Castenrayse oorlogsslachtoffers Onder overweldigende belangstelling is afgelopen zondag niet alleen de urnenmuur, maar ook het gedenkteken voor de Castenrayse oorlogsslachtoffers ingezegend. Dit gebeurde tijdens een stijlvolle en indrukwekkende ceremonie. In zijn toespraak belichtte de voorzitter van de Stichting Heemkundig Genoot schap Castenray nog eens de reden van dit initiatief, namelijk het blijvend in herinnering brengen van 2 Castenrayse jonge jongens, die door het oorlogs geweld het leven moesten laten en op vreemde bodem werden achtergelaten. Door dit gedenkteken zijn hun namen weer teruggekeerd in Castenray en blijven ze in onze herinnering voortleven. Dat is namelijk wat ze ten volle verdienen. Door het weghalen van de Nederlandse vlag werd de prachtige marmeren gedenkplaat onthuld door Annie Michels-van Rhee en Mart Arts, als vertegenwoordigers van de beide families. Vervolgens bracht de fanfare "Dorpsklank" een muzikaal eerbetoon aan de beide oorlogsslachtoffers, waarna mijnheer pastoor het monument inzegende. Namens de Stichting Heemkundig Genootschap werd een bloemstuk gelegd. Ook de beide families legden elk een fraai bloemstuk en eerden daarmee hun door het oorlogsgeweld omgekomen familielid. Na een dankwoord van Mart Arts namens de beide families, die in grote getale vertegenwoordigd waren, bracht Jolanda Classens namens alle aanwezigen een laatste muzikale groet aan Gerrit Arts en Piet van Rhee, alsmede aan alle over ledenen door het spelen van "The Last Post". En met deze laatste muzikale boodschap, die bij menigeen de nodige emotie losmaakte, sloot de ceremonieleider deze zeer indrukwekkende bijeenkomst op onze begraafplaats af. Nogmaals willen we onze fanfare bijzonder hartelijk danken voor de sfeervolle muzikale opluistering. Verder ook begrafenisonderneming Theo Arts, die de kosten van de prachtige gedenkplaat voor haar rekening nam. We stellen dit zeer op prijs, want we kunnen onze schaarse financiële middelen goed gebruiken voor weer andere initiatieven. Tenslotte danken we iedereen die op welke wijze dan ook een bijdrage heeft geleverd aan deze prachtige ceremonie op ons kerkhof. Mart Arts heeft ons gevraagd, of we zijn dankwoord wilden publiceren in ons dorpsblad. Hij dacht namelijk dat door alle emotie zijn toespraak niet bij ücfiting fjeemfcunötg Cenootscfja tastenrcrg

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 7