Bouw urnenmuur De afgelopen week is er flink vooruitgang geboekt met de bouw van de urnenmuur. De weergoden waren ons dan ook wel buitengewoon gunstig gezind, zodat onder een stralende herfstzon de laatste hand gelegd kon worden aan het metselwerk. Nadat de metselploeg, bestaande uit Ger Weijs en de broers Henk en Wim Classens (van Handrie) op maandag 8 okt. reeds de tweede rij planchetten kon inmetselen, werden op woensdag de laatste 10 urnenruimtes voltooid. Verleden zaterdag slaagde de enthousiaste groep erin binnen enkele uren het bovenste gedeelte van de urnenmuur op te metselen, zodat ze met levredenheid onder het genot van een kop koffie (bedankt Wiel!) hun werkstuk konden aanschouwen. Ook architect Reichert kwam een kijkje nemen en stelde met voldoening vast dat de uitvoering van de bouwtekening en de keuze van de steen geheel voldeden aan zijn denkbeelden. Er werd nog uitgebreid overleg gevoerd over de kleur van het voegwerk en de pannen. Afgesproken werd, om maandag 15 okt. het geheel te voegen, zodat, wanneer een en ander volgens plan verlopen is, ook deze klus inmiddels geklaard is. De afwerking met de monniken en nonnen (pannen) zal mogelijk niet tijdig gereed kunnen zijn, omdat de oranjerode kleur van de beschikbare terracotta pannen volgens architect Reichert te opvallend zal zijn. Een grijszwarte kleur zal volgens hem beter harmoniëren bij het geheel. De vraag is nu waar en wanneer we aan deze pannen kunnen komen. Echter ook zonder deze "finishing touch" kan de urnenmuur op 28 oktober in gebruik worden genomen. Aan de natuurste nen afdekplaten wordt momenteel volop gewerkt om ze tijdig gereed te hebben. Volgende week weten we meer, maar het ziet er hoopvol uit. Het deed goed om te zien dat de metselaars ook zeer te spreken waren over het verloop van de bouw. Uiteraard waren ze blij dat het karwei tijdig afgerond is, maar in hun enthousiasme spraken ze ook al over de bouw van de tweede muur, b.v. in het vooijaar, of in de zomer van volgend jaar. Mallen en dezelfde stenen en cobblestones zijn nu nog voorhanden was hun motivering. Voor hun redene ring is veel te zeggen. En ook uit het oogpunt van symmetrie zou het een stuk fraaier uitzien met een zelfde muur aan de andere kant van het grote kruis. De eerstkomende decennia zou er dan voldoende ruimte zijn, om een urn bij te zetten, want het is onze overtuiging dat cremeren steeds algemener zal gaan worden. En al zeker met zo n prachtige urnenmuur, zoals dadelijk op ons kerk hof staat. Het kostenaspect is echter ook een zwaarwegende factor, maar het idee zal zeker serieus overwogen worden. Bezoek Burgemeester en wethouders aan Castenrc op dinsdag 23 oktober a.s U bent van harte welkom!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 5