5 Bouw urnenmuur Vorige week woensdag is om 13.30 uur door de initiatiefnemers Jan Strijbos en Jac Vennekens (Ger Smits was verhinderd) de eerste steen gelegd voor de urnenmuur. Bij deze handeling werden ze bijgestaan door Piet Maes, die als secretaris van het kerkbestuur het project mede begeleidt. Het leggen van de eerste steen, die feestelijk was ingepakt, werd door Hay Strijbos op de gevoelige plaat vastgelegd. Hay heeft ten behoeve van het archief van het Heemkundig Genootschap van elke fase van de voorbereidende werkzaamheden tot het eerste metselwerk toe, enkele foto' s gemaakt en hij zal ook de verdere vorderingen vastleggen. Na de eerste steenlegging gingen de metselaars Henk Classens (Hzn.), Wim Classens (Hzn.) en Ger Weijs met veel elan aan de slag. Wim Strijbos zorgde voor het aansjouwen en knippen van de stenen. Gezamenlijk slaagden ze erin nog voor het vallen van de avond de muur tot en met de eerste rollaag op te metselen. Op deze rollaag komt de onderste rij granieten planchettes. Daar deze ingemetseld moeten worden, maar waarschijnlijk pas eind deze week geleverd kunnen worden, heeft de bouw enige vertraging opgelopen, maar dit hoeft niet te betekenen dat de muur niet tijdig klaar zal zijn. Joop Swmkels heeft afgelopen zaterdag,bij gestaan door sjouwer Jac Vennekens, de sokkel voor het gedenkteken voor de oorlogsslachtoffers opgemetseld. Deze sokkel hoeft nu alleen nog maar gevoegd en rondom afgewerkt te worden. Daarna kan de herinneringsplaat, zodra deze klaar is, bevestigd worden. We willen alle metselaars en handlangers van harte danken voor hun inzet. Inmiddels is ook het besluit genomen, om het gedeelte voor de muur en het het grote knus te bestraten met bruingenuanceerde cobblestones. Afgelopen zaterdag is ten behoeve van deze bestrating een oppervlakte van 65 tot 70 m2 uitgegraven en voorzien van een zandbed. Dit gebeurde onder ideale weersomstandigheden door een enthousiaste groep van 8 personen. Er moest menige zweetdruppel gelaten worden, om de klus rond het middaguur geklaard te hebben, maar het lukte. Mannen, allemaal hartstikke bedankt voor jullie hulp! Deze dank geldt eveneens Wiel Seijkens, die weer zorgde voor koffie en frisdrank. Niet onvermeld mag blijven, dat het vulzand gratis geleverd werd door zand- en grindhandel Theunissen aan de Diepeling en dat ook de fa. Hendrix en Smits zich met onbetuigd liet. Cor Hendrix zorgde voor de aanvoer van het zand en zaterdag werd met een loader het vulzand over de beukenhaag gekiept. Voor dit alles werd niets in rekening gebracht. We zijn uiteraard geweldig blij en dankbaar dat ook deze firma' s zo spontaan hun medewerking verlenen aan het project.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 5