3 Daarom stichtte men een H.Mis voor deez' vroom gedachtenis. Nu weer eensgezind aan 't werk, dit gold allereerst de kerk. En in enkele jaren tijd werden we opnieuw verblijd. Met een kerk, met een toren, groter, mooier dan tevoren. Vele dorpen in het rond, keken toen met open mond. 28-8-49 Thans siert ons dorp de kroon, van een eigen priesterzoon. Hij vertrekt om verre volken, het woord des Heren te vertolken. Dees kroniek was een proberen, om T een en ander te releveren, maar er is zoveel gebeurd, waarom men lacht, waarom men treurt. Er is maar een keus gedaan, waarmee men eenmaal moet volstaan. Ook een les is er bedacht, EENDRACHT, EENDRACHT DAT MAAKT MACHT. Op het eind van dees kronijken, zou uw dichter haast bezwijken. Hij kan niets meer samenlijmen, door gebrek aan goede rijmen. Ongetwijfeld is de moraal van deze dichterlijke kronieken, dat vreugde en verdriet in het leven heel dicht bij elkaar liggen. We kennen allemaal voor- en tegenspoed, goede en slechte tijden, maar met een groot godsvertrouwen en eendrachtige samenwerking komen we ook alle moeilijke perioden weer te boven en kunnen we samen bouwen aan een mooie toekomst. Dat in onze dorpsgemeenschap de wil tot samenwerken duidelijk aanwezig is, blijkt wel weer uit de realisering van de urnenmuur en het gedenkteken voor de Castenrayse oorlogsslachtoffers, waarvoor velen zich belangeloos inzetten. In deze tijd van materieel en egoïstisch denken, mogen we ons daarmee zeer gelukkig prijzen. En hoe belangrijk samenwerking, tolerantie en oog voor de medemens zijn, blijkt eens te meer uit de grote bedreigingen die onze wereldbevolking momenteel boven het hoofd hangen. En de beste start van de wereld te verbeteren, is nog steeds te beginnen bij jezelf. Maandag 8 oktober: vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. 1. Opening 2. Notulen 05-09-01 3. Mededelingen 4. Definitieve keuze logo 5. Financiën 6. Inwijding gedenkteken oorlogsslachtoffers 7. Voortgang werkzaamheden

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 3