Bouw urnenmuur gestart Na enkele werkbesprekingen is de bouw van de urnenmuur nu daadwerkelijk van start gegaan. De bouwvergunning is inmiddels ook verleend en de eerste werkzaamheden zijn verricht. Vorige week zaterdag is door een groep vrijwilligers de fundering uitgegraven aan de hand van een door uitvoerder Gerrit Cremers gemaakte mal. Deze was nodig vanwege de gebogen vorm die de muur krijgt. Toen de lijnen uitgezet waren, werd meteen met veel enthousiasme gegraven, terwijl enkele anderen het zand afvoerden. Tijdens de arbeid ontstond een jolige sfeer door de vele leuke opmerkingen die geplaatst werden. Iets wat bij dit soort werkzaamheden dikwijls het geval is. Je inzetten voor de gemeenschap schept meestal al direct een band van saamhorigheid. Ook het weer werkte redelijk mee en zo werd het al met al een gezellige bezigheid. Het graafwerk verliep voorspoedig, want er werd nauwelijks gestuit op stenen, wortels en leemlagen. Zo bleef er voldoende tijd over, om in de hal van de Wis samen gezellig een kop koffie te drinken. Daarna werd en passant nog een berg zand, die al enkele weken het aanzicht van het kerkhof ontsierde, met veel elan aan de kant gewerkt. Tevens werd de fundering voor het gedenkteken voor de Castenrayse oorlogsslachtoffers uitgegraven. Afgelopen maandag is door een andere groep vrijwilligers beton gestort. Ongeveer 3 m3 beton werd met kruiwagens naar de plaats van bestemming gebracht. Ook hier weer een enthousiaste inzet en een gezellige werksfeer. De fundering kan nu aanharden en de volgende stap is het plaatsen van de profielen. Dit is een vrij specialistisch en nauwkeurig werk, dat a.s. zaterdag uitgevoerd zal worden door Ger Peeters en Hay Poels. Vanaf 9.30 uur zullen zij liefst 27 profielen plaatsen. De maatvoering is reeds door Gerrit Cremers verricht. Volgende week kan na dit voorbereidende werk begonnen worden met het metselwerk. We zijn bijzonder blij, dat we in deze mogen rekenen op de medewerking van Ger Weijs. Hij kan ook overdag aan de slag, zodat de kans dat de muur met Allerzielen klaar is, aanmerkelijk groter is geworden. Ook Wim en Henk Classens (van Handrie) willen overdag wel af en toe metselen en voor zaterdag 29 september heeft Joop Swinkels zijn medewerking toegezegd. De steen voor de urnenmuur is uitgezocht bij de Fa. Kusters in Heide. We kregen een zeer gedegen advies van Martien Kusters en we denken, dat de kleur van de stenen heel goed zal harmoniëren met de natuurstenen afdekplaten van de nissen. Afgewerkt met een lichte voeg en met de terracotta pannen zal het geheel ingetogenheid en rust uitstralen en eveneens een enigszins rustiek karakter krijgen. Een wel zeer aangename verrassing was het feit, dat de Fa. Kusters de stenen gratis wil leveren. Daarvoor natuurlijk onze allerhartelijkste dank. Veel dank zijn we ook verschuldigd aan de Fa. Teunissen uit IJsselstein.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 3