-3- Bouw urnenmuur binnenkort van start Vorige week heeft wederom een gesprek plaatsgehad tussen de leden van de initiatiefgroep voor de bouw van een urnenmuur (Ger Smits, Jan Strijbos, Jac Vennekens) en Piet Maes van het kerkbestuur. Aanleiding was de goedkeuring van de ontwerptekening door de welstandscommissie. De bouwvergunning laat nog even op zich wachten, maar de voorbereidingen voor de bouw kunnen al getroffen worden. Architect Reichert heeft een fraai ontwerp gemaakt, dat geheel beantwoordt aan onze ideeën. De urnenmuur krijgt een licht gebogen vorm en wordt opgetrokken van een mooie handvorm steen. Ter voorkoming van intrekkend vocht wordt de bovenkant van de muur afgedekt met zogenaamde monniken en nonnen. Deze ronde pannen geven het geheel een nog fraaier uiterlijk. De muur gaat ruimte bieden aan 20 urnen, die bijgezet kunnen worden in een ruime nis, die afgesloten wordt met een natuurstenen plaat. Een plateautje voor de nissen biedt plaats voor een vaasje bloemen of een windlichtje. Als locatie voor de muur is een centraal gelegen plek gekozen, rechts van het grote kruis en deels in de beukenhaag. Mochten alle nissen ooit vol raken, dan kan een zelfde muur aan de linkerkant van het kruis gerealiseerd worden. Voor de muur en rondom het grote kruis wordt een ruim gedeelte beklinkerd of verhard met dezelfde grijze split, die op de paden ligt. Ook zullen er 1 of 2 zit bankjes geplaatst worden. De bouw van de urnenmuur willen we realiseren met Castenrayse vrijwilligers, die het werk pro deo doen. We hebben al diverse toezeggingen van metselaars en handlangers, die onder toezicht van uitvoerder Gerrit Cremers aan de slag gaan. Deze mensen willen we al bij voorbaat hartelijk danken voor hun inzet. Uiteraard streven we ernaar om het gehele project met Allerzielen klaar te hebben, zodat de urnenmuur na de kerkdienst kan worden ingezegend. Van enkele Castenrayse mensen weten we, dat hun dierbare overledene geeremeerd is en dezen zullen voor 15 september door het kerkbestuur benaderd worden. Wilt u ook een urn bijzetten en bent u niet benaderd, neem dan met spoed contact op met Piet Maes tel. 571637. Dit i.v.m. het graveren van de natuurstenen afsluitplaat. V,.T roda handvorm gevalsteen monnlkan an nonnen. urnenmuur. JcrüïsbcoliT

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 3