13 Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Zoals u wellicht weet, zijn we voornemens een herinneringsplaquette aan te brengen voor twee Castenrayse oorlogsslachtoffers, namelijk Gerrit Arts, die in 1949 als dienstplichtig militair sneuvelde in Ned. Indté* en Piet van Rhee, die in 1945 in een Duits concentratiekamp overleed. De plaquette zal aangebracht worden op een zuiltje op het kerkhof. Het zuiltje zal tijdens de bouw van de urnenmuur worden opgetrokken, zodat met Allerzie len de herinneringsplaquette zal zijn bevestigd. Volgens onze informatie zijn Gerrit en Piet de enige Castenrayse oorlogsslacht offers. Mochten we ons vergissen en weet u nog iemand, laat het dan a.u.b. met spoed weten aan Jan Strijbos tel.571677. Voor wat betreft de herplaatsing van het H.Hartbeeld bij de kerk zijn de vooruit zichten gunstig. Meer kunnen we u op dit moment nog niet meedelen. In 1926 werd bij de kerk een manshoog H.Hartbeeld geplaatst op een sokkel van ongeveer lm50 hoog. Dit beeld ging bij het opblazen van de toren in oktober 1944 verloren en onze stichting wil zich beijveren voor herplaatsing van een dergelijk beeld. Enerzijds om gelegenheid tot H.Hartdevotie te geven, anderzijds omdat we vinden dat waardevolle historische elementen hun plek in ons dorp terug verdienen. Door een schijnwerper verlicht zou het beeld het exterieur van de kerk verfraaien en een regelrechte blikvanger vormen. Misschien denkt u er anders over en vindt u herplaatsing onnodig. Graag willen we de mening van de Castenrayse mensen hierover horen. Voor reacties kunt u terecht bij Jan Strijbos tel. 571677. Hebt u oude foto's, bid- of herinneringsprentjes, of andere historische voorwer pen, die u kunt missen, onze stichting kan ze goed gebruiken en zal zorgen voor behoud van dit historisch materiaal Regelmatig verzorgt de Geschied- en Oudheidkundige kring Venray e.o. lezingen over diverse historische onderwerpen. Deze lezingen zijn voor iedere belangstellende vrij toegankelijk. Alle lezingen worden gehouden in zaai "Het Trefpunt" in verpleeghuis Beukenrode (Beukenlaan 1 Venray) en beginnen om 19.30 uur. Op maandag 17 september zal dr. G. Verbeet spreken over De beide Limburgen en de Eerste Wereldoorlog. Volgende lezingen zijn: maandag 15 oktober Indiegangers uit Venray en omgeving maandag 12 november Adellijk wonen in Limburg maandag 17 december Boerderijonderzoek

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 13