- 12- Overige activiteiten LAAT BU UW VERDRIET ONZE ZORG EEN TROOST ZUN Als we weten wie de eigenaar van de grond is, vragen we eerst toestemming. Niet altijd is de eigenaar bekend en we hopen dan ook, dat er geen bezwaar is tegen onze zoektochten. Mocht u het wel bezwaarlijk vinden, dat we mogelijk ook een keer op uw akker zoeken, neem dan a.u.b. even contact met ons op tel. 571677 of 571739 Andere onderwerpen, waar door leden van onze stichting aan gewerkt wordt, zijn: Castenray- se emigranten, 't Casels Broek, Castenray in oorlogstijd en de Indiegangers. Onderwerpen die binnenkort opgepakt worden, zijn o.a. onderwijs in Castenray, afronding geschiedenis SV Castenray en de perikelen rond de kwestie Klein Oirlo in de "2Oer en begin '3 Oer jaren. Verder blijven we werken aan het verzamelen en digitaal opslaan van foto's en het voorzien van onderschriften van fotomateriaal. Ook willen we zorgen voor een plaquette ter herinnering aan onze dorpsgenoten Gerrit Arts en Piet van Rhee. Over Gerrit, die in Indie dood gebleven is, hebben we u onlangs uitgebreid geïnformeerd. Over Piet, die aan het eind van de oorlog in een concentratiekamp is overleden, zullen we t.z.t. gegevens verstrekken. Verder willen we ons als Stichting Heemkundig Genootschap Castenray beijveren voor de herplaatsing van een Heilig Hartbeeld bij de kerk. In 1926 werd een mooi, manshoog beeld op een sokkel van lm50 op een prominente plaats bij de kerk opgericht. Helaas is dit beeld bij de verwoesting van de kerk in 1944 verloren gegaan. De terugkeer van een dergelijk beeld zou voor onze parochie een grote aanwinst zijn. U begrijpt, dat met dergelijke initiatieven enige kosten gepaard gaan en we hopen, wanneer het zover is, op uw gulheid te mogen rekenen. Wilt u reeds nu het werk van onze Stichting steunen, dan kan dit door overmaking van een bedrag op rekening 12.81.37.517 t.n.v. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Voor een bedrag contant kunt u terecht bij onze penningmeester Henk Dinghs Castelostraat 19. Wij danken u heel hartelijk voor uw bijdrage. Woensdag 5 sept. Vergadering bij Wim Jeuken. Aanvang 19.30 uur. 077 398 70 99 >egrafenis en crematie onderneming Venrayseweg 104 5961 AJ Horst B "«K telefoon 077 398 70 99 oonnr. [atersstraat 25 5801 /\T Venray telefoon 0478 55 01 50 j

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 12