Politie werkt anders Limburg-Noord - 2 - y Sinds enkele maanden wordt de politiezorg in Limburg-Noord anders ingevuld. Deze informatie is voor u van belang, omdat u dan weet hoe te handelen in voorkomende gevallen. Veranderingen Wat betekent dit voor u als u de politie moet hebben? Hieronder een overzicht van de mogelijkheden: 1U heeft een melding waarbij spoed vereist is, elke seconde telt. Wat moet u doen? U belt in dat geval het alarmnummer 112. De politie (en eventueel brandweer en ziekenauto) zal dan direct ter plaatse worden gestuurd (voorbeelden: ernstig verkeersongeval met gewonden, u heeft een inbreker overlopen, ernstige geweldsdelicten). Nogmaals: alleen als elke seconde telt. 2. U wilt een melding doen maar er is geen spoed bij. U belt dan naar 0900-8844 (30 cent per minuut). U krijgt dan een medewerker van het 'Servicecentrum' van de politie aan de lijn. Daar doet u uw melding. De mensen van het Servicecentrum maken een inschatting of directe politie-inzet nodig is of dat deze melding ook op een ander tijdstip kan worden afgewerkt. Het is dus absoluut noodzakelijk dat u zodanige informatie verstrekt, dat de mensen van het Servicecentrum een goede beslissing kunnen nemen. 3. Mocht het Servicecentrum beslissen dat uw melding directe politie-inzet vereist, dan wordt u doorgeschakeld naar de centrale meldkamer en daar Wordt dan de politie-inzet voor uw melding geregeld. 4. Mocht het Servicecentrum - eventueel in overleg met u - de beslissing nemen dat uw melding ook op een later tijdstip behandeld kan worden dan wordt uw melding vastgelegd en doorgegeven aan de betreffende politiepost (basiseenheid). Vanuit deze basiseenheid wordt voor verdere afhandeling van uw melding gezorgd. Het kan zijn dat de melding toch nog direct behandeld wordt of dat met u een afspraak wordt gemaakt. Betere politiezorg De politie wil met deze vernieuwde aanpak de veiligheidszorg verbeteren. U kunt daar zelf ook een bijdrage aan leveren. Bedenk, voordat u belt, of u wel bij de politie moet zijn of dat een andere instantie eigenlijk veel meer voor u kan doen, zoals: de gemeente, maatschappelijk werk of de woningvereniging. Bekijk ook eens of u misschien zelf het probleem zou kunnen oplossen. Stel, u bent betrokken bij een verkeersongeval met alléén materiële schade en betrokken partijen zijn het eens over de toedracht. Dan hoeft er echt geen politie te komen en kunt u zelf het schadeformulier invullen. De politie doet dus een beroep op uw zelfredzaamheid. Daarmee wil de politie geen werk afschuiven, maar meer tijd krijgen om de echte problemen te kunnen aanpakken. En dat is in ons aller belang. Gerrit Arts j Brienshoekweg 6 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 /->• POLITIE

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 2