-11 - Foto's STICHTING HEEMKUNDIG GENOOTSCHAP CASTENRAY Het is u wellicht al opgevallen, dat achter de naam van ons genootschap de letters i o fin oprichting) - zijn komen te vervallen. Sinds 24 juni j.l. zijn we namelijk officieel een siichtine S "Tf" Vï?. W'MJ1 Heijnen> te Eijsden, is de akte, waarin de statuten van onze stichting zijn vastgelegd, ondertekend. De doelstelling van onze stichting is hierin als volgt omschreven: "het in eigendom - in bruikleen -of op enigerlei andere wijze verwerven van historische of hedendaagse voorwerpen welke als zodanig karakteristiek zijn voor de periode waarin ze eebmikt zijn of thans nog gebruikt worden in Castenray en omgeving, zoals archeologische voorwerpen k eding en klederdracht, het verzamelen van kennis omtrent deze voorwerpen, het beheren en archiveren en beschrijven en documenteren van die voorwerpen ter bewarina voor het nageslacht, het aanleggen en onderhouden van foto-verzamelingen, film- en diacollecties met verantwoorde beschrijving, kaartsystemen en registers, literatuur en boeken, het bevorderen van de kennis en geschiedkundig, oudheidkundig, heemkundig, bodemhindig. en voL onkundig onderzoek betreffende Castenray en omgeving, het organiseren van exoosities. a smede het beschikbaar stellen van die voorwerpen ten behoeve van het onderwijs cf andere het algemeen nut beogende instellingen, het bijeenbrengen van gegevens en documentatie betreffende Castenray en betreffende speciaal met Castenray verbandhoudende voorweroen en onderzoekingen en verder al datgene wat tot verwezenlijking van het doel dienstie kan zi n IJ ziet, we opereren op een buitengewoon boeiend en zeer uitgebreid werkterrein waarvoor we regelmatig uw hulp nodig zullen hebben, hetzij financieel, hetzij anderszins. We priizen ons dan ook erg gelukkig, dat onze dorpsgenoot, notaris Wim Heijnen. geheel en al eratis heeft meegewerkt aan het verkrijgen van de officiële status, waardoor we als rechtspersoon juridisch meer gewaarborgd zijn Wim heeft ons bespaard, dat we al direct met grote tinanciele kopzorgen geconfronteerd zouden worden en daarvoor zijn we hem buitenee- woon dankbaar. Wim, hartstikke tof datje dit voor onze dorpsgemeenschap hebt willen doen! vlaggen Onlangs hebben we foto's gemaakt van de vlaggen van enkele voormalige verenigineen te weten: Jonge Boeren, KJV en Octopus. We weten dat er ergens in Castenray nog vlasgen moeten liggen van de Jonge Garde en de MBL (Meisjes Beweging Limburg) Mogelijï zijn er nog andere verenigingen geweest die een vlag of vaandel als visitekaartje van de verenisins meevoerden. Willen degenen die deze vlaggen thuis hebben of weten waar ze zijn, a.mb. contact opnemen met Hay of Jan Strijbos tel. 571739 of 571677 De afgelopen weken hebben we al bij diverse mensen foto's mogen lenen, om ze digitaal te kunnen opslaan. Inmiddels heeft vrijwel iedereen het geleende materiaal weer terug We danken al deze mensen voor hun bereidwillige medewerking. Ongetwijfeld ligt er bij een heleboel mensen nog volop historisch (foto-)materiaal op zolder of op een andere plek in huis. Vind je iets wat voor onze stichting van belang kan zijn seef het dan even door aan een van onze leden: Henk Dinghs 571823, Koos Kleeven 571901 Toon Knijpers 077-3982585, Wim Jeuken 571640, Hay Strijbos 571739, Jan Strijbos 571677' Truii s Ta eken 571249 Wilt u het werk van onze Stichting financieel steunen, dan kan dit door een bedrag over te maken op rekening 12.81.37.517 t.n.v. Stichting Heemkundig Genootschap Castenrav Wij zijn dankbaar voor elke vorm van hulp.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 11