Bouw urnenmuur op kerkhof In augustus 2000 schreef Jan Strijbos op verzoek van enkele dorpsbewoners een brief aan het kerkbestuur met het verzoek op ons kerkhof een urnenmuur te realiseren. Deze brief werd ondertekend door 27 inwoners, die toevallig van dit initiatief vernamen In eerste instantie stond het kerkbestuur enigszins terughoudend tegenover een urnenmuur, omdat op het kerkhof reeds de mogelijkheid tot het begraven van een urn bestond, maar als de behoefte van een urnenmuur mocht blijken, dan was men wel bereid hier aan mee te werken. In november vond er een gesprek plaats tussen het kerkbestuur enerzijds en 3 initiatiefnemers, Ger Smits, Jac Vennekens en Jan Strijbos anderzijds. De laatsten voerden aan, dat een urnenmuur een van de mogelijkheden dient te zijn, om de dierbare naar wens bij te zetten en ze kan een belangrijke bijdrage leveren aan de verwerking van het rouwproces. Mede door de kleinere gezinnen zal cremeren in de toekomst steeds meer een trend gaan worden. Grafverzorging is dan niet meer nodig. Verder is bij crematie lang niet iedereen voor het uitstrooien van de as. Door het bijzetten in een urnenmuur blijft men op het kerkhof in herinnering. Na een zinvolle gedachtenwisseling was ook het kerkbestuur overtuigd van de noodzaak van een urnenmuur en werden er concrete plannen gemaakt. Diverse regionale kerkhoven met een columbarium (bewaarplaats voor urnen) werden bezocht en op onze begraafplaats werd naar een geschikte locatie uitgezien. Tijdens een gesprek in december 2000 werden alle suggesties bekeken en werd besloten, dat het kerkbestuur e.e.a. zo spoedig mogelijk zou afhandelen. Inmiddels is de stand van zaken zo, dat het kerkbestuur een bouwplan gaat indienen en dat normaal gesproken medio juli met de bouw begonnen kan worden. Dat het voor sommigen toch nog zo lang gaat duren, voordat de urnenmuur daadwerkelijk in gebruik kan worden genomen, betreuren wij ten zeerste. Voor degenen die op korte termijn de urn van hun dierbare in Castenray willen bijzetten, biedt het kerkbestuur een tijdelijke mogelijkheid in onze parochiekerk. U gelieve hiervoor contact op te nemen met Piet Maes tel. 571637. Ook voor meer informatie over de urnenmuur kunt u bij hem terecht, of bij Jan Strijbos tel.571677. Via de Schans zullen we u op de hoogte houden van de vorderingen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 2