-7- OUDERRAAD Verslag vragenuurtje voor ouders. Ouderraad Basisschool de Stekdatum 8 mei 2001 1. Opening. Voorzitter opent de vergadering en heet alle ouders, leden van het onderwij steam en de leden van de ouderraad van harte welkom. 2. Rondvraag. Normaal ontvangen de kinderen voor koniginnendag een traktatie in de vorm van een sinasappel van de ouderraad, dit is al zeker twee jaar niet gebeurd, wat is de reden hiervoor? Dit hebben we volledig over het hoofd gezien en zullen we volgend jaar niet vergeten! Worden buitenschoolse activiteiten door de ouderraad georganiseerd? Nee, dit gaat altijd via de school zelf. De ouderraad wordt gevraagd om vervoer te regelen en zorgt meestal voor een kleine versnapering. Er volgt een kleine discussie over de mate van verantwoordelijkheid van de ouders die bij een activiteit aanwezig zijn. Kindervakantiewerk, voorheen kwam er in het dorp een bus de kinderen ophalen, dit is komen te vervallen, gaat de ouderraad hier iets aan doen? Nee, dit is helemaal buiten ons om in de vakantie, het beste is dat de betreffende ouders dit onderling regelen. We gaan ervan uit dat men wel weet wie er allemaal meedoet met kindervakantiewerk. Mochten de schooltijden gaan veranderen, wordt dan de mogelijkheid van een volledige overblijfregeling bekeken? Naar het zich laat aanzien zal deze verandering komend schooljaar nog niet wettelijk zijn, de school zal dan ook zolang vasthouden aan de huidige tijden. We bekijken elk jaar of er voor het half uurtje iets moet worden opgezet, mochten er veranderingen van schooltijden komen dan zullen moeten wij dit zeker bekijken. Of voor een regeling subsidie te verkri jgen is wordt nagetrokken. Wat doet de ouderraad met ouders die op een van de werklijsten staan en pertinent niet willen meewerken? Dit is voor ons een van de moeilijkste zaken. Wij prijzen ons gelukkig met de enorme steun van alle ouders. Degene die echt niet kan die zorgt zelf voor vervanging. Iemand die niet komt opdagen zonder reden of melding, proberen wij toch weer in te delen op een volgende lijst. Dwingen kunnen wij niemand en over gaan op een geldelijke bijdrage vinden wij een slecht alternatief, het vraagt veel organisatie en verantwoording van gelden. Kijken we naar andere verenigingen in Castenray dan gaat het overal op dezelfde manier als bij ons. Iedereen komt een keer aan de beurt. Organisatorisch is het vaak een rommeltje tijdens het oberen in de Wis, kunnen wij hier wat aan doen? We zullen contact opnemen met de C.V., voor aanvang van het werk moet er toch een afstemming zijn van de verrichten werkzaamheden en een taakverdeling hiervan, vooral voor mensen die dit werk nog nooit hebben gedaan. Weten we al iets meer over de clustering Oirlo - Castenray? De werkgroep heeft een negatief advies uitgebracht richting SKPOV. Ook het team, de ouderraad en de mensen in Oirlo zijn er niet voor. Het is allemaal niet in het belang van het kind. Wij wachten af wat er gaat gebeuren vanuit het SKPOV. Vraag vanuit de ouderraad naar de ouders toe, de verslagen in de Schans van onze vergaderingen, wat vindt men hiervan? Dit wordt door de ouders als zeer positief ervaren, men weet nu beter wat er allemaal speelt en is goed op de hoogte. 3. Sluiting. Het was een positieve vergadering, bedankt voor ieders inbreng. Pieter Snellen, secretaris Ouderraad Basisschool de Stek

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 7