13 R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Bezoek steenkoolmijn Blegny Woensdag 11 april was het zover. Groep 7 8 gingen naar de steenkoolmijnen in Blegny. We gingen met de bus naar België. We vertrokken om 8:15 bij school. Vanwege de mkz- crisis mochten we geen dierlijke of melkproducten meenemen. Onderweg vertelde de buschauffeur van alles over de omgeving. Het was zo ongeveer 90 minuten rijden. Kwart over 11 waren wij in Blegny. Half 11 begon de rondleiding. Eerst kregen we een videoband te zien. Ongeveer kwart voor 11 kregen we een jas en een helm en gingen we op weg naar de kolenmijn. We gingen met een lift die met 4 meter per sec. ondergronds ging. De gids gaf ons uitleg en maakte zo af en toe een grapje waar we van schrokken, omdat het telkens een grapje was, dat met veel geluid gepaard ging. Daarna gingen we met een trap van 129 treden naar 60 meter ondergronds. Daarna gingen we weer met de lift naar boven. Bovengronds kregen we ook van alles te zien. Op het laatst kregen we nog een verrassing. Half 1 gingen we weer naar huis. En ongeveer om haif drie waren we weer thuis. Als we u iets mogen aanraden:ga kijken!". Mini Playback Show tiidens Venrav Muzikaal Totaal Venray Muzikaal Totaal is een jaarlijks terugkerend muziekfeest, waaraan zo'n 1000 Venrayse muzikanten belangeloos hun medewerking verlenen. Dit gebeuren vindt plaats op vrijdag 22 juni 2001. Om iedereen, ook jongeren, gelegenheid te geven zich te presenteren wordt de Mini Playback Show georganiseerd. Kinderen die zich willen inschrijven kunnen een inschrijfformulier verkrijgen bij de WV/ANWB Venray, Henseniusplein 13, 5801 BB Venray. 9 510505. Collecte Nationale Hartweek 22 t/m 28 april 2001 Bij 'De Schans' van deze week treft u de zakjes voor de collecte van de Nederlandse Hartstichting aan. De zakjes worden in de week van 22 t/m 28 april opgehaald. Gewijzigde telefoonnummers Wanneer er een wijziging heeft voorgedaan met betrekking tot uw telefoonnummer(s) dan zouden wij het fijn vinden, wanneer u dit even schriftelijk aan ons wilt doorgeven. Bij voorbaat reeds onze dank. Onduidelijkheid over moaeliike 'vriie daa' in het nieuwe schooljaar In de uitslag van de enquête hebben wij gesproken over de mogelijkheid om een 'vrije dag' te plannen in het nieuwe schooljaar. Dit is dan een vrije dag die gepland wordt door de school na overleg met de medezeggenschapsraad. U zou daarbij kunnen denken aan een maandag medio september, halverwege de eerste schoolperiode. Nieuwe rekenmethode Woensdagmiddag gaan we onder begeleiding van het BCO ons buigen over de keuze van een nieuwe rekenmethode. Momenteel zijn we twee methodes aan het bestuderen. Team basisschool 'De Stek' (geschreven door kinderen ven groep 7/8)

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 13