-2- SYNTHESE i Ruim 500 ouderen in Venray bezocht door ouderenconsulent Project Ouderenadviseur van Synthese voorziet in behoefte. Veel ouderen in Venray vinden de weg naar het project Ouderenadviseur voor informatie en advies. De ouderenconsulenten hebben in ruim een jaar tijd, meer dan 500 ouderen thuis bezocht. De huisbezoeken voorzien in een behoefte. Veel ouderen zijn tevreden. Het project is een gezamenlijk initiatief van SYNTHESE, de Centrale van Ouderenvereningen en de Gemeente Venray. Waarom een project ouderenadviseur Er zijn veel regelingen en voorzieningen voor ouderen. Informatie kan onduidelijk en ingewikkeld zijn. Veel ouderen hebben behoefte aan hulp bij het verkrijgen van de juiste informatie. Hierdoor kan men beter een keuze maken. De (vrijwillige) ouderenconsulent kan hierbij helpen en komt graag bij de mensen thuis. Het zo lang mogelijk zelfstandig willen wonen is voor veel ouderen een belangrijk gegeven. Brief van de Gemeente Venray Alle mensen van 65 jaar en ouder zijn of worden dit jaar door de Gemeente Venray persoonlijk aangeschreven. Dit gebeurt per wijk of dorp. In deze brief wordt uitleg gegeven over het project ouderenadviseur en wordt het voorstel gedaan voor een huisbezoek. Mensen die hiervan gebruik willen maken kunnen de ingesloten antwoordkaart invullen en opsturen Informatie aan huis Tijdens de 500 huisbezoeken zijn er talrijke onderwerpen aan de orde geweest. Vragen die veel gesteld worden zijn: Ik ben zo slecht ter been. Is het mogelijk dat mijn douche en toilet aangepast worden, zodat de kans op vallen kleiner wordt? Ik ben tachtig en krijg steeds meer moeite om mijn huis schoon te houden. Ik wil niet steeds mijn kinderen vragen. Kan ik hiervoor hulp krijgen? Ik heb wel eens gehoord van sociale alarmering. Hoe werkt dat precies en waar kan ik dat aanvragen? Ik heb alleen een AOW en heb veel onkosten m.b.t. een nieuwe bril en een kunstgebit. Kom ik in aanmerking voor een vergoeding via de Gemeente? In de toekomst willen we graag verhuizen naar een aanleunwoning. Hoe komen we daarvoor in aanmerking? Ik kan mijn boodschappen niet zelf meer doen, daardoor wordt het koken ook steeds lastiger. Ik heb wel eens gehoord van maaltijden die thuis gebracht worden. Wat houdt dat precies in en waar kan ik mij hiervoor aanmelden? Ik heb alleen maar AOW, krijg ik dan korting? Wij kunnen geen auto meer rijden en kunnen geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Komen wij in aanmerking voor een vervoersvergoeding via de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG)? Mijn man is vorig jaar overleden en mijn kinderen wonen ver weg. Zijn er misschien activiteiten voor ouderen hier in de buurt? Ik zie zo slecht. Ik kan de krant niet meer lezen. Weet u waar ik terecht kan voor een loep? Kom ik in aanmerking voor kwijtschelding van de Gemeentelijke Belastingen? y Belangstelling voor een huisbezoek? U kunt natuurlijk ook rechtstreeks contact opnemen met mevrouw Trudy van den Berg of Anja Damhuis, de ouderenadviseurs van SYNTHESE. naar SYNTHESE. De ouderenconsulent is er voor u en komt graag bij thuis! Telefoon (0478) 51 00 32

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 2