- 12- Ok de vurbereidinge van de Jeugzitting zien ien volle gang! Dizze is te zien op zondag d'n ellufde van d'n twedde vanaf elluf ower halluf drie! Um vief uur zien we klaor. Ut kost hiëlemaol niks um binne te komme en ók ut kieke is gratis. Ben jij die nieuwe vrijwilliger voor Home-Start? Ben jij die vrijwilliger die een ochtend of een middag in de week tijd heeft voor een gezin met jonge kinderen? Het gaat hierbij om een praatpaal, een luisterend oor, vriendschap, ondersteuning en gezelligheid. Opvoeden gaat niet altijd vanzelf. Soms zijn er periodes dat 't even niet wil lukken. Verhuizing, echtscheiding, ziektes van kinderen of andere omstandigheden. Deze kunnen dan spanningen in het gezin geven, die het opvoeden extra moeilijk maken. Op zo'n moment zou je een steuntje in de rug goed kunnen gebruiken. Iemand die tijd en aandacht heeft voor ouders en kinderen, zodat ze de kans en de rust krijgen om er weer voor te gaan. Samen koffie drinken en praten, samen met de kinderen spelen, praktische hulp, er even samen uit. Net als de buurvrouw van vroeger, die er gewoon even voor je is. Heb je een dagdeel per week tijd om vrijwilliger van Home-Start te zijn? Dan bieden wij je een voorbereidende cursus, interessant vrijwilligerswerk, ondersteuning en begeleiding door de coördinator en een onkostenvergoeding. Wat wij van jouw vragen is aandacht en tijd, positieve levenshouding en ervaring met kinderen, die je met iemand anders wilt delen. Geen diploma, maar vooral begrip en inlevingsvermogen. Bel voor inlichtingen of een gesprek met Synthese Venray tel.0478-517317 en vraag naar Home-Start Karin Delissen of Toos van den Berg SYNTHESE

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 12