-5- BRIENSVELD R.K. Basisschool 'De Stek' Casten ray Verlofregeling In verband met de aanvragen voor extra verlof, die ik met name de laatste weken kreeg, leek het mij zinvol om de regelgeving hieromtrent in verkorte vorm te publiceren. Dit om duidelijkheid te geven naar ouders en om misverstanden uit de weg te ruimen. Het is wettelijk zo dat buiten de schoolvakanties om leerlingen niet van school mogen wegblijven, bijvoorbeeld voor een extra lang weekend of om op wintersport te gaan. Soms kunnen ouders vanwege hun werk niet weg in de schoolvakantie. Dan kan overleg plaats vinden met de schoolleiding. Wanneer u zich niet met de dan genomen beslissing kunt verenigen kunt u een bezwaarschrift indienen bij de leerplichtambtenaar van de gemeente. Verder kunnen leerlingen vrij krijgen bij gewichtige omstandigheden. Enige voorbeelden zijn het bijwonen van een huwelijksfeest of sterfgeval binnen de familie. Verder het voldoen aan wettelijke verplichtingen, verhuizing, ambtsjubilea en ernstige ziekte van ouders of bloed- of aanverwanten. Wie ziek is, kan niet naar school. In dat geval moeten de ouders de school waarschuwen als hun kind ziek is. De schoolleiding kan in andere gevallen géén toestemming verlenen voor extra verlof. Ouders die in laatst genoemde gevallen toch verlof opnemen voor hun kinderen doen dit op eigen verantwoording. Wettelijk is de schoolleiding bij ongeoorloofd verzuim verplicht dit te melden aan de leerplichtambtenaar. Nieuw plafond In het noodlokaal is een nieuw plafond gemaakt. Dit zorgt voor een beduidend betere akoestiek. Met het maken van het plafond is het middenbord beschadigd. Dit bord zal dan ook binnenkort vervangen worden. Doe-dag Kies Techniek Vrijdagmiddag 12 januari is er de techniek-manifestatie voor groep 8 in Venray. Deze manifestatie duurt tot 16.00 uur. Dat betekent dat de kinderen van groep 8 deze middag dus later thuis zullen komen. Studiedag Maandag 15 januari is er een studiedag voor het team. De kinderen hebben dan de gehele dag vrij van schooi. De ochtend staat voor teamleden in het kader van ICT (computer- onderwijs) en het strategisch beleid, 's Middags is er een algemene studiemiddag van het SKPOV in Asteria. Deze middag staat in het teken van personeelsbeleid. Welkom Volgende week dinsdag 16 januari komt Jeffrey Classens als nieuwe leerling in groep 2. Wij wensen Jeffrey een fijne schooltijd toe op 'De Stek'. Namens het team, Louis Koppes Tel: 0478-515221 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: voor een persoonlijke begeleiding bij uitvaart r «rarrnjiiciM

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 5