ORDE VAN VERDIENSTE, "DE BESTE KNUPPEL 2001" VOOR TRUUS TACKEN. Carnavalsmaan.dag 26 februari om 20,41 zar ir Castenray voor de zeventiende maal de orde van verdienste, Ce Beste Knuppel" worden uitgereikt. De Vijf helpende verenigingen, S.J.W.C. en de Schanseknuppels waren ook dit jaar eensgezind in hun mening wie de onderscheiding moet toe komen. Het was dan ook een unaniem besluit dat de Beste Knuppel 2001" toegekend word aan Truus Tacken. De onderscheiding zal worden uitgereikt als blijk van waardering voor de vele jaren, tomeloze inzet, die Truus voor de Castenrayse gemeenschap gedaan heeft. In 1959 is Truus van de Meterik naar Castenray vertrokken om daar samen met Jan aan hun toekomst te bouwen. Ze bouwden daar samen aan hun agrarisch bedrijf dat bestond uit een varkens, en akkerbouw tak. Op dit moment hebben hun zoon Wim en zijn vrouw Miny het overgenomen en bouwen hieraan verder. Zoals gebruikelijk in die tijd gingen de vrouwen bij de Boerinnen bond, de tegenwoordige L.V.B. Na een paar jaar kwamen daar enkele bestuursfuncties vacant en Truus vond dat ze daar wel iets voor kon betekenen. Ze is destijds secretaresse geworden en heeft dat 12 jaar gedaan. Langer als 3 termijnen mocht niet volgens de statuten en ze moest dan ook verplicht uit het bestuur terug treden. Ze vond het een bijzonder mooie samenwerking en ervaring in dat bestuur en dat heeft er zeker aan bijgedragen dat ze andere zaken niet uit de weg ging, maar er open en klaar voor stond om iets anders op te pakken. Truus is overigens nog steeds lid van de L.V.B. Het feit dat Truus een frisse kijk op het leven heeft, heeft er mede voor gezorgt dat de "Tijdverdrijvers" opgericht werden in 1977. Het begon in 1973 bij Jan en Truus in het "Huuske". Hier kwamen een klas jongens en meisjes in de weekenden bij elkaar om naar muziek te luisteren, te praten en wat te drinken, kortom plezier te maken. Vooral voor de jeugd tot 16 jaar was er niet echt veel te doen in Castenray. Voor de meisjes was er de K.J.B., maar voor de jongens was er op dat moment niets. Het "Huuske" werd ai snel te klein en er moest een structurele oplossing gezocht worden. Er werd overleg gepleegd met het bestuur van het patronaat [gemeenschapshuis] over ruimte en middelen. En zo kwamen de "Tijdverdrijvers" in het leven. De jeugd noemde Truus in die tijd de "peettante". In 1978 zijn de "Tijdverdrijvers" en de K.J.B. onder gebracht in een stichting, nl. Stichting Jeugdwerk Castenray. Truus heeft een jaar of 8 in het bestuur van de tijdverdrijvers gezeten en vond het toen tijd om plaats te maken voor anderen. Enkele activiteiten die in dat tijdperk ontplooid zijn: De doeweek, die nu nog jaarlijks georganiseerd wordt en de jeugd zeer aanspreekt. En in 1979 het eerste Jong Megjes bal waar nu voortaan de jeugdprinses uitkomt. In 1983 is Truus lid geworden van toneelverenging "Vondel" in Castenray. Ze heeft hier menig staaltje acteerwerk laten zien en zo'n 11 uitvoeringen achter haar naam staan van drama tot blijspel. Verder heeft Truus zich in 1990 kiesbaar gesteld voor de dorpsraad, waar ze dan ook voor gekozen werd en zitting in genomen heeft tot het jaar 2000. Ook hier heeft ze enkele projecten mede op haar schouders genomen die in het oog springen. Te weten: "De Caselse vennenroute" en de recente film "Castenray leeft". Ook zijn er natuurlijk allerhande zaken opgepakt waarvan de meeste mensen niet direct weet hebben. Truus is iemand die spontaan een functie op zich neemt. Zo ook een bestuursfunctie bij de ouderenbond. Hierin heeft ze vanaf 1998 tot heden ten dage

Castenrays dorpsblad De Schans | 2001 | | pagina 14