-14- TONEELU Nadat wij het afgelopen weekend onze eigen toneeluitvoering gehad hebben, staat in Oirlo het komend weekend het toneelgebeuren centraal. Toneelgroep Oirato Oirlo speelt in gemeenschapshuis DE LINDE. Hieronder een informatief stukje over toneel OIRLO. Een verhuizing, langdurige regen of juist een hittegolf... Pessimisten zullen steen en been klagen maar mensen met een positieve instelling zullen denken: 't is mar tiedelek!" In het dorp van Anna en Jan Veltman is dit een toepasselijke uitspraak maar niet in elke situatie. Het dorp heeft net als elk boerendorp een centraal middelpunt...de kerk. En waarschijnlijk ook een kroeg. Maar het vreemde is, dat in dit dorp er een tweede kerk staat. Twee kerken, twee pastoors? Nee, was het maar zo gemakkelijk! Kent u de uitspraak: "'Twee geloven op één kussen, daar slaapt de duivei tussen"? Het dorp heeft twee kerken en een pastoor en dominee. En tussen die twee wil het niet echt vlotten en dat is nog zacht uitgedrukt. De beide heren ontlopen elkaar zoveel mogelijk en samen door een deur is onmogelijk. Dat dit voor de nodige wrijving zorgt in zo'n kleine dorpsgemeenschap kunt u begrijpen. Meneer de dominee loopt de hele dag te preken tegen alles en iedereen die hij tegenkomt. En meneer pastoor...tja, wat moet ik daar over zeggen. Gelukkig is er ook nog zuster Theresa. Een vrouw waar de uitspraak: niet zeuren maar doen, hoog in het vaandel staat. Kortom, een kordate vrouw die haar mannetje staat. En dat is wel nodig! U begrijpt in het dorp valt het nodige te beleven. En dat er nog heel wat staat te gebeuren kimt u zelf meemaken op zaterdag 16 en zondag 17 december. Dan kunnen we een kijkje nemen in de nette keuken van Anna Veltman en meegenieten van de perikelen die er in het dorp plaatsvinden. De voorstellingen beginnen op beide avonden om 20.00 uur. De voorverkoop is inmiddels gestart bij de Rabobank! Telefonisch bestellen kan. ook nog steeds. Bij Anja tel: 57 14 16 of bij Dominique tel: 077 - 366 24 79. Beste mensen. P.R.-groep "Oirato 'ï'i'm'm m'm 9 9 9*99999999999999 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 14