-32- Gemeente Venray gelieve dit te plaatsen in de schans van week 50. bvd Rob, Roel en Roger. zoals bekend is zaterdag 16 dec. weer een darttoumooi bij de ki- ter. voor diegene die nog mee willen doen is er nog steeds de mogelijkheid zich op te geven, dit kan tot vrijdagavond, dus bel snel met Rob Weijs, Roel Hoeymakers of Roger Weijs. We hopen op een goede belangstelling om er zo weer een leuke avond van te maken. Onderwerp Lokale sociale structuurschets Medio maart 2000 heeft het Ministerie van VWS het Peelgebied, waarvan de gemeente Venray samen met 8 andere gemeenten deel uitmaakt, aangewezen als pilot voor lokaal sociaal beleid in het landelijk gebied. De pilot kan worden gezien als een voortzetting van eerdere activiteiten in het kader van het Project 'Leefbaarheid in de Peel'. Doel van de pilot is het ontwikkelen van lokaal sociaal beleid in het landelijk gebied waarbij tevens wordt gezocht naar afstemming op regionaal niveau. Eén van de voorwaarden van de VWS-pilot is dat na het eerste jaar de sociaal maatschappelijke ontwikkelingen van dat moment in de betrokken gemeenten in ka3rt zijn gebracht. Deze inventarisatie vormt een eerste stap in het proces om tot lokaal sociaal beleid te komen. De gemeente Venray heeft ervoor gekozen deze inventarisatie niet slechts te beperken tot de kernen in het landelijk gebied, zoals de VWS-pilot voorschrijft, doch tevens van de gelegenheid gebruik te maken deze inventarisatie in de verschillende wijken in Venray te laten plaatsvinden. Op dit moment wordt deze nul-meting door de gemeente voorbereid in samenwerking met de Welzijnsinstelling Symbiose. Om tot een lokale sociale structuurschets te komen beschikt Symbiose over een instrumentarium dat uit een drietal onderdelen bestaat. In de eerste plaats zullen op de verschillende deelgebieden van sociaal beleid objectieve gegevens worden verzameld. Daarnaast zullen op dezelfde gebieden subjectieve gegevens worden verzameld. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een enquête onder de bevolking welke steekproefsgewijs zal plaatsvinden. Tenslotte zullen de resultaten uit deze twee onderdelen in consultatiebijeenkomsten worden besproken met bewoners, verenigingen en instellingen in het maatschappelijk middenveld, waaronder ook de wijk en dorpsraden. Naar verwachting zal de hierboven bedoelde enquête eind december 2000/begin januari 2001 plaatsvinden. Dit betekent dat bewoners van uw dorp c.q. wijk geconfronteerd zullen worden met het verzoek een vragenlijst in te vullen en te retourneren. Naast de bij de vragenlijst behorende informatie zullen bewoners geïnformeerd worden middels publicaties in Peel en Maas en de kabelkrant. Wkö®

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 12