-20- Spanning in het dorp der heerlijke ijscoupes! Afgelopen zondag stond de eerste wedstrijd van de binnencompetitie in Grubbenvorst voor ons op het programma. Tegenstandsters waren het sterk spelende Lottum 2. We moesten het nog steeds doen zonder Lonneke K., die nog altijd geblesseerd is en voorlopig nog niet zal terugkeren. Daarentegen waren we erg blij met de comeback van Winke, die het na lange tijd weer ging proberen. We hadden bedacht om eens geheel nieuwe vakken te maken en te kijken of we Lottum hiermee konden overdonderen. Sindy, Kerstin, Lonneke P. en Winke begonnen in de aanval en Luus, Loes, Vivian en Joan begonnen in de verdediging. Eelke nam de eerste helft plaats op de bank. Lottum ging meteen erg sterk van start, zodat we al snel in de wedstrijd tegen een 1-0 achterstand aankeken. Winke voelde zich duidelijk weer thuis binnen de lijnen en zat erg goed in haar spel. Nadat ze de aanspeelpositie verlaten had, kreeg ze de bal perfect geplaatst waardoor ze van korte afstand de bal in de korf kon leggen. Kort daarna was het wederom Lottum die op voorsprong kwam. Just married Luus, die een echte strijd was aangegaan met haar dame, wist haar te beduvelen en van afstand de stand weer gelijk te trekken. Scheids Pinokkio vond het erg moeilijk om alles te overzien, want plotseling uit het niets werd de bal voor Lottum op de stip gelegd. Lottum legde beheerst in. Ook het volgende doelpunt dat viel kwam toe aan onze rivalen. Voor het eerst in de wedstrijd liepen we twee doelpunten achter op Lottum. Met deze 4-2 achterstand gingen we de rust in. In de rust besloten we dat we nog lang niet verloren waren, dat we rustig verder moesten gaan en snel zouden moeten scoren. Het waren niet alleen onze tegenstanders die we moesten zien te verslaan, ook Pinokkio was een storende factor. Zijn neus begon al vroeg in de wedstrijd te groeien en deze wist van geen ophouden. Luus had echter geen last van deze vervelende neus die elke keer in haar rug prikte en wist wederom van een grote afstand de bal in de korf te krijgen. We wilden Winke, die een erge sterke comeback had gemaakt, toch een beetje sparen. Eelke nam, fris als een hoentje, haar plaats in. Het was nu aan het aanvalsvak om te proberen weer langszij te komen. De verdediging deed goed haar best, maar het was toch weer Lottum die het voor elkaar kreeg en de kloof weer vergrootte. Toch kon Lottum geen echte dodensteek uitdelen, waardoor wij kans zagen om weer dichterbij te komen. Feestvarken Piet, die eindelijk (oftewel eigenlijk) geen tiener meer is, liet de taart en chips voor wat het was en vond het tijd om de achterstand in te halen. Door middel van een uitwijkbal kon ze de bal in de korf poppen. Ook Sindy raapte al haar opgespaarde energie van de afgelopen weken bij elkaar en wist door middel van een schonne doorloopbal de stand op 5-5 te brengen. We gingen 5 slopende zenuwachtige minuten tegemoet. Lottum kreeg nog een cadeautje van Sinterklaas in de laatste 3 minuten van de wedstrijd. Ondankbaar als ze waren maakten ze geen gebruik van de strafworp die hen werd geschonken. Dit was natuurlijk niet netjes van de oranjese dames, maar wij lachten stiekem in ons vuistje. De eindstand bleef 5-5, we hebben de punten dus eerlijk verdeeld en zo hoort dat ook volgens de Sint. Het eerste puntje van de binnencompetitie is dus een feit. Er staan ons erg moeilijke tegenstanders te wachten in de zaalcompetitie. Volgende week nemen we het op tegen Oostrum. We gaan dan voor een volle tweepunter. Jullie kunnen ons om 10.00 uur al aanschouwen in sportzaal de Weert in de Landweert. Dus begin de dag goed en kom kijken! Groetjes A A

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 20