4x11 "De Schanseknuppels" Vastelaovesveriëneging "De Schanseknuppels" viert dit jaar haar 44 jarig bestaan. De elfde van de elfde werd dit feest ingezet met een reünie in De Wis. De carnavalsvereniging had voor dit jubileum een nieuwe verenigingsvlag aangeschaft, welke door pastoor Hoedemakers ingezegend werd en daarna door prins Gerrit I werd gehesen aan de vlaggenmast op het dorpsplein. Ook joekskapel "Öp Tied Muuj" droeg hier haar muzikale steentje bij. De mooie verenigingsvlag heeft slechts één dag fier gewapperd op het dorpsplein. Zondag was de vlag verdwenen. Meegenomen door verzamelaars, of gewoon gejat? Jammer! Na het hijsen van de vlag werd het feest voortgezet met een H.Mis. Deze, door pastoor Hoedemakers in het dialect geleide dienst, werd opgeluisterd door joekskapel "Öp Tied Muuj" en het Castenrayse dames- en herenkoor. 't Venrojs van pastoor Hoedemakers, de muziek van de joekskapel en de mooie m het dialect gezongen liedjes van het koor gaven een extra cachet aan deze sfeervolle H.Mis, welke afgesloten werd met het "Casels Liedje". Indrukwekkend! Na de H Mis togen de reünisten naar gemeenschapshuis "De Wis", waar genoten werd van een goed verzorgde koffietafel en de presentatie plaats vond van het door de carnavalsvereniging uitgegeven jubileumboek "Vastelaovend same. 4x11 jaor De Schanseknuppels en nog veul miër". Tijdens een ludieke en stijlvolle presentatie werd het eerste exemplaar van "Vastelaovend same" door voorzitter Arie Seijkens aangeboden aan de Venrayse wethouder van cultuur Bert Kersten. De voorzitter van de "Boëkkemissie", Jan Strijbos, vertelde in een humoristische toespraak in het Casels het een en ander over de werkzaamheden van de Boëkkemissie en ook wethouder Kersten kreeg in het Nederlands, met een snuifje Maastrichts, de lachers op zijn hand. Na deze presentatie werd de fototentoonstelling geopend en genoten de vele gasten van de foto's uit de jaren 1938 tot en met 2000. Mart Drabbels, een van de oprichters van De Schanseknuppels, wist het frettend te verwoorden: "Hier ziede 44 jaor vastelaovend ien Casele. Van niets tot iets Het was een bijzonder gezellige avond waarop in de kleine urntjes oud vorst Hay Strijbos nog het woord voerde en van geen ophouden wist, de 80 jarige Jeu Houwen (prins in 1968), getooid met de prinsenmuts, voorop ging m de polonaise en Jac Jakobs het prachtige vastelaovesliedje uit 1968 "Os Willemien"zong. Een geweldig mooi feest. Vastelaovendveriëneging "De Schanseknuppels bedaankt! •S5

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 5