Jeugdspeler Gijs Dinghs maakt cfröomdebuut en scoort tweemaal VENRAY 11 - CASTENRAY 2 2-5 (2-0) Doelpunten: 6. Venray 1-0; 26. Venray 2-0; 48. Marcel Dinghs 2-1; 53. Björn Vroemen 2-2; 65. Gijs Dinghs 2-3; 83. Gijs Dinghs 2-4; 87. Marcel Dinghs 2-5. Kaarten: geen. Toeschouwers: 9. Topscorers: 1. Marcel (8); 2. Xavier (6); 3. René (4); 4. eigen doelpunt (3); 5. Björn, Gijs (2); 7. Thijs, Pepijn, Frank, Caro, Ruud (1). Opstelling: Jan van Rhee; Pepijn Houwen (46. Bas Geerets), Caro Versteegen, John Reynders, Ruud van Gaal (46. Gijs Dinghs); René Marcellis, Frank Weijs en Frank Janssen; Thijs Arts, Björn Vroemen en Marcel Dinghs. Door KEES JANSMA 6e KLASSE BG Castenray had het zondag heel moeilijk in de eerste helft. Met een 2-0 achterstand na een bar slechte eerste helft, won het tweede na een voortreffelijke hervatting alsnog de wedstrijd. Door dit resultaat heeft Castenray 2 voor de eerste keer dit seizoen de koppositie werkelijk in bezit genomen. Men had vorige week al twee verliespunten minder, maar doordat concurrent Stormvogels verloor en Heyen afgelast werd, greep Castenray zondag de eerste plaats. Na eerst twee verloren wedstrijden heeft ut twed nu zeven keer op rij de tegenstander aan de zegekar gebonden. Veldverlichting De wedstrijd tegen en in Venray begon gruwelijk vroeg. Het was net licht geworden, zodat de veldverlichting uitgelaten kon worden. Het vroege tijdstip bleek een verlammende uitwerking te hebben op Castenray. De meeste spelers hadden hun slaap niet uit en/of de man met de hamer nog volop in het hoofd aan het werk. Doordat het gedurende de warming-up en de halve eerste helft regende, was het weer net zo goed als het Caselse voetbal. Al na enkele minuten spelen kwam Castenray op achterstand doordat Frank W. een voorzet van Venray ongelukkig in eigen doel werkte. Deze achterstand werd nog vergroot doordat de verdediging bij een snel genomen vrije trap even niet alert was en de Venrayenaar vrij voor Jan de hoek mocht uitkiezen. Pas na een half uur kon de aanval van Castenray hier iets tegenover zetten. Een mooie voorzet van Björn werd door Thijs op de paal getikt. Eerstgenoemde kopte even later in kansrijke positie langs de bal, nadat Caro een vrije trap over de muur had gekruld. De eerste helft werd besloten door een ludieke actie van Thijs. Bij een poging de bal binnen te houden, brak hij de stok van de hoekvlag. Buitenspel In de rust werd voorgenomen om de zaken anders aan te pakken. Het bleef niet alleen bij een mooi voornemen. Binnen tien minuten had Castenray de stand al rechtgetrokken. René snelde over de rechterflank naar voren en passte tussen twee tegenstanders door naar Marcel, die geheel vrij voor de keeper de rechterhoek uitkoos voor de aansluittreffer. Björn schoot als gelijkmaker een bekeken vrije trap in de rechterbenedenhoek, nadat Frank W. een prachtig tikkie breed had gegeven. Omdat de verdediging, geleid door uitblinker Caro, alle Venrayse aanvallen vroegtijdig onschadelijk maakte, kon Castenray weer aan de overwinning denken. De in de rust ingevallen jeugdspeler Gijs maakte na een indrukwekkende rush de derde Castenrayse treffer. Hij liet eerst de tegenstander zijn hakken zien en daarna de keeper kansloos met een droog schot in de linkerhoek. Daarna scoorde Thijs de bevrijdende vierde treffer, die helaas terecht werd afgekeurd wegens buitenspel. Vervolgens schoot Gijs zijn tweede treffer van de morgen binnen. Björn passte na een passeeractie de bal naar de vrijstaande Gijs, die van dichtbij geen fout maakte. Frank W. was dichtbij een treffer, maar de keeper kon na een uiterste strekking van zijn lichaam de bal net over de lat tikken. Vlak voor tijd scoorde Marcel door twee verdedigers voorbij te laten glijden en de bal onder de keeper door te schieten. Winnen Coach van Osch was in zijn nopjes met de overwinning". "Venray is altijd een kleine angstgegner voor mijn jongens geweest. Maar ze hebben in de tweede helft laten zien ook op karakter een wedstrijd in ons voordeel te kunnen beslissen." Omdat volgend weekend een beker/inhaaldag is, hoeft Castenray pas een week daarna weer aan de bak. In Velden wacht dan IVO, waartegen ut twed nog iets goed heeft te maken. In de eerste wedstrijd werd namelijk met 0-4 verloren. Castenray pakt koppositie

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 18