Verslag openbare dorpsraadvergadering van 25 september 2000 gehouden in café Hesen te Castenray; aanvang 20.30 uur. Aanwezig: A. Classens, R. Cox, R. Saris, M. Seijkens, B. Strijbos, H. Theeuwen, L. Vroemen 1. Opening o De voorzitter opent om 20.30 uur de eerste vergadering na de zomervakantie en heet allen welkom Q 2. Notulen vergadering 26 juni 2000 Deze worden door de vergadering goedgekeurd en ondertekend door voorzitter en secretaris 3. Verslag Dorpsradenoverleg 3 juli en 4 september 2000 De heer Ger Houben, directeur Wonen Noord-Limburg geeft een uiteenzetting over de eigen huurwoning. Hierna bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Wanneer wordt in Castenray gestart met de nieuwbouw door Wonen Noord-Limburg? Men is volop bezig met de voorbereidingen. Er moeten volgens de plannen 4 woningen gebouwd worden op 700 m2. Dit is bijna onmogelijk. Men zoekt naar betere alternatieven. Nieuws uit de dorpen. Castenray is niet tevreden over de gang van zaken met betrekking tot de kermis. Hierover is ook reeds een gesprek geweest met H. Reen van de gemeente Venray. Er wordt voorgesteld om na afloop van alle kermissen in de kerkdorpen een werkgroep samen te stellen, die zich dan zal inzetten voor kermisverbetering. 4 sept. 2000. Wethouder Heidens geeft uitleg over reconstructie gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. M.b.t. de reconstructie is Limburg verdeeld in 6 districten, waarvan de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum 1 district vormen. Alle 6 districten samen moeten tot één grote reconstructie van het buitengebied leiden op het gebied van water, lucht, milieu, bodem, etc. Het is van belang dat de mensen die hier wonen kunnen zeggen hoe het buitengebied er over 10 - 15 jaar zou moeten uitzien. Stand van zeken woningbouw kerkdorpen; voor Castenray kunnen fase 1 en 2 doorgaan. Over fase 3 wordt nog onderhandeld door gemeente en provincie. Nieuws uit de dorpen; Castenrayse kermis kreeg vorig jaar op het laatste moment geen rups; dit jaar bleef de beloofde gebakkraam weg. 4. Ingekomen stukken en mededelingen Brief gemeente Venray, waarin de mogelijkheid wordt geboden voor het plaatsen van de mobiele skatebaan; wanneer het terrein aan de Horsterweg verhard is, kan ook Castenray van de skatebaan gebruik maken Door de Dorpsraden van Leunen en Castenray is een brief geschreven aan Provincie Limburg over het slechte onderhoud van de bermen langs de Albionstraat en de Horsterweg Er wordt inmiddels hier en daar gras gemaaid. Brief gemeente Venray over verkorte procedure aanvraag vergunning woningbouw; zg. artikel 19.2; de gemeente mag voorlopig zelf deze vergunningen afstempelen; dit verkort de procedure met 6 maanden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 3