Concurrent Stormvogels niét enige moeite opzij gezet Vrij CASTENRAY 2 - STORMVOGELS 4 4-2 (2-1) Doelpunten: 5. René Marcellis 1-0; 12. Stormvogels 1-1 (penalty); 37. Xavier Weijs 2-1; 65. Björn Vroemen 3-1; 80. Marcel Dinghs 4-1; 89. Stormvogels 4-2. Kaarten: 40. geel (Xavier Weijs) wegens natrappen. Toeschouwers: 19. Topscorers: 1. Xavier (6); 2. Marcel (5); 3. René (4); 4. eigen doelpunt (3); 5. Björn, Frank, Ruud (1). Opstelling: Jan van Rhee; Bas Geerets, John Reynders, Bart Emonts en Ruud van Gaal; Pepijn Houwen, Caro Versteegen en Xavier Weijs (49. Thijs Arts); René Marcellis (25. John Marcellis), Björn Vroemen en Marcel Dinghs (84. Leo Jakobs). Door KEES JANSMA 6e KLASSE BG Stormvogels was bij voorbaat een geduchte Castenray heeft met de ploeg uit Siebengewald. Toch viel de uitslag gunstig uit voor het tweede waardoor voor de vijfde keer op rij werd gewonnen. Tactisch Castenray begon aanvallend met een 4-3-3 systeem. Al na vijf minuten scoorde René zijn vierde competitietreffer. Een prachtige voorzet van Björn van links voorlangs de keeper schoot René bij de tweede paal hoog in het dak van het doel. Deze voorsprong werd teniet gedaan door een benutte penalty van de bezoekers. Bas gaf zijn directe tegenstander een zacht, bijna vrouwelijk schouderduwtje en de aal vlugge buitenspeler ging gretig tegen de vlakte. Toen kwam coach van Osch met een tactische wissel. René werd terug naar de verdediging gehaald en Bart werd opgeofferd om de sturende man op het middenveld uit de wedstrijd te halen. Deze omzetting had wisselend succes. Later moest René door een blessure plaatsmaken voor zijn broer die de verdedigende taak naar behoren overnam. Nog voor rust kwam ut twed op voorsprong. Xavier pikte een bal op randje 16-meter op en plaatste de bal strak in de linkerhoek. Op dat moment een terechte voorsprong, Twee was beter en ging met een minimale marge thee drinken. Counters Na rust was het zaak om de voorsprong uit te breiden. Castenray was gevaarlijk met counters terwijl Stormvogels een kans probeerde te creëren. Na een rush over de rechterflank zette Marcel voor op Björn, die zijn eerste doelpunt van het seizoen maakte. De getergde aanvaller liet de verdediging kansloos met een geplaatst schot in de linkerhoek. Na de wedstrijd vertelde een opgeluchte Björn: "Eindelijk maakte ik de bevrijdende treffer, niet alleen voor het team maar ook voor mezelf." De voorsprong werd nog uitgebreid door Marcel, die vanaf de linkerkant de bal in het lege doel schoot. Verdediger Bas kwam volgens eigen zeggen net te laat om zijn eerste senioren-competitiegoal te maken. In de laatste minuten scoorde Stormvogels eindelijk een doelpunt na de beste kansen te missen die een ploeg kan krijgen. Het was aan het sublieme keeperswerk van Jan te danken dat de tegentreffer zolang uitbleef. Hij verrichtte de meest onmogelijke reddingen maar was kansloos toen een Stormvogelaar alleen op het doel mocht aflopen. Tegen het einde van de wedstrijd was Leo al ingevallen. Hij liet zien dat hij nog net zo hard kan buffelen als pakweg zes jaar geleden. Coach van Osch hinkte op twee gedachten: "Van de ene kant vond ik het elftal in de eerste helft goed voetballen, genoeg kansen creëren en helaas niet genoeg benutten. De tweede helft bestond louter uit counteren en op het laatst stonden we toch wel heel erg onder druk. Vooruit voetballen bij een voorsprong moet dit elftal nog leren maar geen elftal kan alles perfect doen." Aanstaande zondag is het tweede vrij. De klasse waarin Castenray ingedeeld is bestaat maar uit 11 teams en niet zoals normaal uit 12. Dus kijk even in de media waar en hoe laat het sterrenteam van Castenray zondag over een week moet acteren. Rectificatie Voetbal Vorige week is er per abuis een foutje geslopen in de reportage over Castenray 2. Volgens de tekst zou Xavier de 3-2 gemaakt hebben en René de 2-2, maar dat was andersom, zoals omschreven was boven het verhaal in de statistieken. tegenstander altijd moeite Castenray blij ft op koers

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 10