7 Jubeleejumboek karnevalsverieëneging. Aannemersbedrijf Zegers-Wismans B.V. Urstieds han ok de leeje van de Raod van Elf allemól enne schónne knuppel ien de hand, as taeken van waerdeghejd Mar richteg waerdeg ginge ze 'r nie altiedeg mit um en schanderwaeg wier 't knuppelgebruuk wér afgeschaft. 't Ideej van de ródsmutse kumt van enne Prusiese generaal. Tiedes 'n karnevalsbijjénkömst riëp hij:"Gelieke monnike, gelieke mutse" en van toen af wiëre de mutse iengevoërd. En dan die lange fezantevaere? Die wiëre nog wel 's verroepzakt teruggevoondte. Wilde 'r mieër van wieëte? Of hoe de karnevalsverieëneging 'r ienaens twieë vaerkes as lid bij haaj? En hoe komme we an madjudante? Wiste dat 'r ien 1989 twieë"Klenste Schanseknuppelkes" wón? Ien Kölle wiëre buuttereedners wiedhin binnegedrage ien 'n waskuup. Dat gebeurde dur twieë vrollie ien enne zaal mit allemól kéls. Ien die waskuup begös hij dan zien satiries gepatters&llie. Wilde alles laeze ovver de Caselse buutaovende? "Dor laej 's an d'n Diëpeling 'n mejd mit bloeëte tiete. En an d'n andere kant van de waeg schoefelde ennen boër al vur de viefde kieër zien zelfde reej biete." Wilde nog mieër zó'n klaen gedichtjes van "Kerslicht"? Ien Mezopotamieje wiër oontrint 2600 vur Kristes 'n tempelzaegening gehalde, wóbij 'n schón versiërd proonkschip öp raaj wiër mitgevoërd ien ennen optocht. Ok bij de Gneke wiër wiedhin zó'n wageschip mitgetrokke, van waoraf viëge, neut en allerlejse andere lekkere dinger wiëre gegoeëjd. Ge laest 'r mieër aover, krek as ower d'n Caselsen optocht, ien 't jubeleejumboëk "Vastelaovend same!". Zaoterdag d'n elfde van d'n elfde is 't zówied. Voor al uw timmerwerk - kozijnen - trappen e.d. - stucadoorwerk - metselwerk tegelwerk - alle betonwerken - erfverharding en klinkerwerk Vraag vrijblijvend inlichtingen Beekstraat 7 5961 EC Horst. Telefoon 077-3987514 Fax 077-3987619 i'i 40 if iï-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 7