-10- Jubeleejumboëk karnevalsverieëneging. Garna Zalmfilet, Zalmsteak, Kibbeling, Waor men zingt, daor zet ów nér", zaej d'n duvel en hij zette zien aege öp ennen beejezwaerm. r«* i Daor zaat Roffers Wiel nie, toen enne groep jongere um öp 't oeëg haaj vur d n urste Caselse Prins Karneval. Wiel zaat bij Jakobs Thej an de kaarttoffel mit 'n dél andere kaartbökse. Wat 44 jaor geleeje vur de labberjoeks begös, bleek latter 't begin van de karnevals verieëneging te zien. Wilde 'r alles van wieëte? En schiens ok worrum de kleump van moeder van de Pasch ïen t fornuus wón ópgestökt? Wiste ok, dat Vissers Jan ien de beginjaore de ganse Raod van Elf ielekeskieër vur eur öptreeje sjmienkte? Mar bevurbild ok Wismans Handrie tigge de vergriëzing? Trennes ziene Piet was ien de beginjaore sikkertares/penningmaester. Hij zaat öp de caens, as ennen düvel öp 'n ziel. 'r Wiêre toen vur 'n kdrnevalsbal ientraejkartjes verkaocht. Vur ieder ientraejkartje mos 'n döbbelke an de Venrodse karnevalsverieëneging werre afgedrage. 'r Wier mit de kartjes netuurlek gefoëteld bij 't laeve. Alles hiëraover ien "Vastelaovend same!" krek as ovver d'n hieër Zanders, d'n gehejme pliesie. En wilde wieëte hoe Trennes zienen Hay an de naam Pierewiet kwaam? En alles ower de andere vorste Ge viendt 't allemól ien 't jubeleejumboëk Vastelaovend same!" Wies d'n elfde van d'n elfde, dan spraeke we mekaar. en nog veel meer! RUIME PARKEER PLAATS! 't Diepvrieshuis, uw winkel voor de lekkerste diopvriesprodukten! OPENINGSTIJDEN: Maondag: 13.00 lol 18.00 u. Dinsdag l/m vrijdag: 9.00 lot 12.00 an von 13.00 tot 18.00 u. Zaterdag: 9.00 tol 17.00 u. Aanbieding geldig t/m 10 oktober a.s. DEURNESEWEG 134, YSSELSTEYN. TEL 0478 - 541513

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 10