16 We mogen weer!! Afgelopen zondag (3-9) was het dan zo ver. We mochten weer voor het eerst aantreden deze competitie. Helaas moesten we onze gloednieuwe blauwe shirts nog een weekje in de kast laten hangen, want tegenstander was de Eendracht spelend in blauwe shirts. Geheel in het wit betraden we dus het groene veld in Liessel. We moesten het klaren zonder Loes die niet gemist kon worden in het ziekenhuis. Onze 'nieuwe' aanwinst Luus liet meteen al in het begin van de wedstrijd zien dat ze het scoren nog lange niet verleerd was. Als vanouds wist ze weer snel tot scoren te komen en deed dit dan ook meteen twee maal. Er werd van functie gewisseld. Lonneke P. schoot van afstand, maar miste net het gaatje waardoor Joan de bal afkon vangen en deze erin kon leggen (0-3). Daarna was het de beurt aan Kerstin die haar meisje te snel afwas en via een weg-trekballetje de 4-0 achter haar naam kon zetten. Het ging dus erg lekker met ons en het leek ook niet op te houden. Sindy zette haar turbo aan, net voor de korf plantte ze haar dikke teen in de grond. Onder hevig knarsend remgeluid kon ze haar doorloopbal in de korf zien vallen. 'Hoedje-aaf-Luus vond dat het ook weer eens tijd was om te scoren. Met een soepele uitwijkbeweging gevolgd door een afstandschot verscheen de 0-6 op het scorebord. De Eendracht werd compleet van hun eigen veld gespeeld. Kerstin schakelde een versnelling hoger, waarbij ze uit het vizier van haar tegenstandster raakte. Voordat deze haar weer had opgemerkt had Kerstin het gaatje al weer gevonden. Lonneke Pielhaas had ook een aandeel gekocht voor deze wedstrijd. Ze wilde graag dat de koers omhoog ging en bedacht zich dus om zelf hieraan mee te werken. Nummer 8 kwam achter haar naam. Zoals jullie wisten hadden wij ook een tegenstander, al hadden jullie dat misschien nog niet helemaal door. Omdat wij van nature een erg sociaal team zijn, gaven we onze tegenstanders een cadeautje: een strafworp die ze zelf mochten verzilveren. Gretig namen ze dit gebaar van ons aan en maakten er dankbaar gebruik van. 'Voor wat hoort wat', moet de Eendracht gedacht hebben. Al waren ze niet erg origineel, ook wij waren erg blij met een strafworp. Het was Luus, die uiterst beheerst de strafworp benutte en hiermee verdiend de vierde treffer achter haar naam zette. Net voor rust wist Joan nog van afstand de bal erin te leggen en ook de Eendracht wist nog tot scoren te komen. Met een 2-10 stand gingen we de rust in. Er werd hevig gediscussieerd over een weekend weg i.p.v. een feestavond, aangezien de spaarpot na de eerste helft al rijkelijk gevuld was. Trainer Jan maakte ons duidelijk dat we er met ons hoofd bij moesten blijven, we hadden immers nog een helft te gaan. En een wedstrijd kan in de laatste minuut nog beslist worden, sprak deze wijze man tot ons. Deze woorden waren niet echt tot ons doorgedrongen. Het verdedigingsvak zat al in de space mountain, terwijl onze aanval zich uitleefde bij Peter Pan in de kookpotten. Feit was dat we allemaal op een rose wolk boven Parijs zaten bij de start van de tweede helft. De Eendracht maakte hier dankbaar gebruik van en scoorde maar liefst drie maal. We werden uit onze droom wakker geschud en beseften dat onze tegenstanders terug aan het vechten waren. De aanval stak de koppen bij elkaar en kwamen tot de conclusie dat hier iets aan gedaan moest worden. Joan werd op pad gestuurd en wist d.m.v. een afstandsschot)e de marge weer te vergroten tot 6. Meteen hierop volgde weer een antwoord van de Eendracht (6-11). Door goed samenspel onderling kon Winke los van haar dame komen en een mooi draaiend doorloopballetje de korf doen bollen. Lonneke K., die de tweede helft Vivian vervangen had, was ook weer op dreef van afstand. Zij zette dan ook de f6,50 achter haar naam en dit waren tevens ook de laatste kwartjes van deze wedstrijd. Eendracht probeerde hun nederlaag nog wat op te krikken. Ze wisten voor het eindsignaal nog twee keer tot scoren te komen. Met een 8-13 eindstand verlieten we het veld. We waren dik tevreden met het eindresultaat. In de tweede helft echter begon onze conditie parten te spelen. Ook moeten we nog wat aan elkaar wennen, maar we weten in ieder geval waar we dit seizoen nog aan kunnen werken en kunnen voorlopig dus ook nog wel even vooruit. Hierbij willen we Rianne Smits ook bedanken voor haar goede invalbeurt. Volgende week (17-9) spelen we om 13.00 uur tegen DOT in Vlierden. We hopen weer op een goede opkomst van supporters. Groetjes A A

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 16