SYNTHESE Voorzieningen in huis na huisbezoek van ouderenconsulent Mevrouw Jansen heeft reuma en is slecht ter been. Na een bezoek van een ouderenconsulent van het project 'Ouderenadviseur' heeft mevrouw Jansen een aantal voorzieningen aangevraagd. Via de WVG (Wet Voorzieningen Gehandicapten) heeft ze van de Gemeente Venray een aantal aanpassingen in de douche en toilet gekregen. Van de Thuiszorg krijgt ze binnenkort twee maal per week huishoudelijke hulp. De 78-jarige mevrouw Jansen kampt de laatste tijd nogal met gezondheidsproblemen. Ze heeft last van reuma. Vorig jaar is ze gevallen in de douche. Sindsdien heeft ze last van haar heup, waardoor ze slecht loopt. Zwaar huishoudelijk werk kost haar steeds meer moeite. Vroeger hielp haar man mee met de zware klusjes, maar hij is helaas twee jaar geleden onverwachts overleden. Gelukkig woont haar dochter in de buurt en zij helpt zoveel ze kan. In maart dit jaar ontving mevrouw Jansen van de Gemeente Venray een brief over het project 'Ouderenadviseur' van Synthese. In deze brief werd het voorstel gedaan van een huisbezoek door een ouderenconsulent. Mevrouw Jansen besloot gebruik te maken van dit huisbezoek. Een aardige ouderenconsulent kwam bij haar op bezoek. De dochter van mevrouw Jansen was tijdens dit gesprek aanwezig. Na een gezellig praatje kwam de valpartij in de douche ter sprake. De ouderenconsulent vertelde over de mogelijkheden van aanpassingen in de douche en toilet zoals een douchezitje, een verhoogd toilet, anti-sliptegels en extra handgrepen. De consulent vertelde dat mevrouw Jansen voor een woonaanpassing een aanvraag kan indienen bij de afdeling WVG van de Gemeente. Ze liet een aanvraagformulier voor de WVG bij haar achter. Voor een aanvraag voor ondersteuning bij het huishoudelijk werk verwees de consulent haar naar het RIO (Regionaal Indicatie Orgaan). Dezelfde week heeft haar dochter de papieren van de WVG ingevuld en telefonisch contact gezocht met het RIO. Drie weken later kwam via de Gemeente een ergotherapeute van Boncura de thuissituatie bekijken. Ook zij vond de aanpassingen in de douche en toilet nodig. Daarnaast vond ze dat de hoge drempel van de keuken naar de hal een struikelblok waar iets aan gedaan moest worden. Een nieuwe valpartij kan hiermee voorkomen worden. Ruim drie maanden na het bezoek van de ouderenconsulent waren de aanpassingen geregeld en was de woning een stuk veiliger! Ook de huishoudelijke hulp is inmiddels geregeld. Na een gesprek met een mevrouw van het RIO is nu door de Thuiszorg voor twee maal in de week voor twee uur huishoudelijke hulp toegezegd. Mevrouw Jansen staat nu bijna boven aan de wachtlijst en hoopt dat er snel iemand zal komen. Mensen die belangstelling hebben voor een huisbezoek kunnen contact opnemen met de ouderenadviseurs van Synthese. Dit zijn mevrouw Trudy van den Berg en mevrouw Anja Damhuis. Telefoonnummer: 51 00 32. Er zijn geen kosten verbonden aan het huisbezoek.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 2