Jubileumboek Carnavalsvereniging 10 De door de "Schanseknuppels" aangestelde boekcommissie heeft de klus geklaard. Na een laatste lees- en drukproef is het boekwerk, dat b.g.v. het 4 x 11 jarig bestaan uitgegeven zal worden, nu zover dat het gedrukt kan worden. Inhoudelijk was het jubileumboek al eerder klaar, maar na diverse malen lezen en herlezen zijn nu ook de laatste correcties aangebracht, zodat het ook voor wat betreft het dialect een zeer verantwoorde uitgave gaat worden. Ook het omslagontwerp is klaar. Het geheel wordt in een fraaie lilakleur uitgevoerd, met als ondergrond een oude foto van een hossende massa in het voormalige Patronaat. Heel prominent prijkt op de voorkant het jubileumlogo van de "Schanseknuppels" met daarboven vetgedrukt de titel van het boek "Vastelaovend Same!". Deze zeer toepasselijke en allesomvattende titel is mede gekozen, omdat hij pakkend en bondig is. Als subtitel krijgt het boek mee: "4x11 Jaor De Schanseknuppels Caseleen nog veul mieër" Behalve de bestaansgeschiedenis van de carnavalsvereniging geeft het boek namelijk ook een uitvoerige beschrijving van de vastenavondviering vóór de oprichting van de vereniging, de periode ±1900 tot 1956. Verder vindt u allerlei feiten over het ontstaan van de carnaval en talloze zeer interessante wetenswaardigheden. Kortom een zeer complete carnavalsuitgave, die het lezen meer dan waard is. Al met al is het ook een lijvig boekwerk geworden. Het boek telt 236 pagina's in een formaat van 17,5 x 24,4 cm en het bevat ongeveer 200 foto's. De totaalkosten van de uitgave bedragen dan ook f 17.000,—waarvan een klein gedeelte door sponsoring is binnengehaald. Bewust heeft de carnavalsvereniging niet allerlei bedrijven aangeschreven voor een financiële bijdrage, omdat deze jaarlijks al een duit in het zakje doen bij de uitgave van de carnaval skrant. Heel selectief zijn enkele bedrijven en instanties benaderd en is subsidie aangevraagd bij enkele culturele fondsen. I ot op heden mochten we een financiële bijdrage tegemoet zien van Rabobank Zevenrode, de Gemeente Venray Xerox Manufacturing BV Venray en SaWeCo BV. Deze subsidiënten zullen hun naam vermeld zien op een bladwijzer, die in het jubileumboek gevoegd zal worden. Er zullen nog enkele grote bedrijven buiten Castenray voor een bijdrage benaderd worden. Mocht er toch een bedrijf zijn binnen of buiten Castenray, dat zijn naam vermeld wil zien op de bladwijzer, dan kan dat nog tot 1 oktober a.s. voor een bedrag van minimaal f500,—. Neem in dat geval even contact op met het secretariaat, tel. 0487 571779. U begrijpt, dat een groot deel van de kosten van het jubileumboek gedekt moeten worden door de verkoop van het boek, dat een oplage heeft van 500 exemplaren. De definitieve verkoopprijs is f25,—, een luttel bedrag gezien de vele uren lees- en kijkplezier, die u er voor terugkrijgt. Het boek komt uit op zaterdag de elfde van de elfde, tijdens een grote reünie van leden en oud-leden. Dan wordt officieel het eerste exemplaar overhandigd. Aan wie, dat blijft nog even een vraag. Op zondag 12 november a.s. wordt het boek aan de Castenrayse bevolking gepresenteerd tijdens het Verlovingsbal. In de dagen daarna wordt het boek vervolgens huis aan huis te koop aangeboden. Hopelijk zijn er dan nog voldoende exemplaren, want op op.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 10