de kindertelefoon KINDERTELEFOON ZOEKT VRIJWILLIGERS EEN PLEK WAAR KINDEREN GEHOOR VINDEN De Kindertelefoon is een plek waar kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar terecht kunnen met al hun vragen en problemen. Elke dag van 14.00 tot 20.00 uur via het (gratis) telefoonnummer 0800-0432. Een veilig plek, omdat de bellers anoniem kunnen blijven en omdat ze zelf kunnen beslissen wat ze gaan doen met de informatie of het advies dat ze krijgen. De vrijwilligers van de Kindertelefoon in Venlo beantwoorden elk jaar ongeveer 12.000 telefoontjes. Ze krijgen daarbij de meest uiteenlopende vragen en problemen voorgeschoteld. Allerlei onderwerpen passeren de revue verliefdheid, verveling, ruzie, zakgeld, problemen thuis of op school, gepest of mishandeld worden, vragen over seks. Eenvoudige vragen en aangrijpende problemen. De Kindertelefoon gaat er van uit dat elk kind er recht op heeft om serieus antwoord op zijn vragen te krijgen en dat elk kind de gelegenheid moet krijgen om zijn problemen serieus en rustig te kunnen bespreken. Een gesprekspartner zijn voor kinderen en jongeren: Dat vraagt van de vrijwilligers dat ze geïnteresseerd zijn in jongeren en hun dagelijkse beslommeringen. Dat ze veel geduld en incasseringsvermogen hebben en snel van het ene onderwerp naar het andere kunnen overschakelen. Dat ze de taal van jongeren kunnen spreken en hun eigen waarden en normen even opzij kunnen zetten. Vrijwilliger zijn bij de Kindertelefoon is vaak verrassend en stimulerend. Het geeft je de mogelijkheid om te ontdekken waar kinderen mee bezig zijn, om je gespreksvaardigheden te trainen, om kritisch naar jezelf te kijken en om nieiiwe mogelijkheden in jezelf te ontdekken. Dat laatste niet alleen aan de telefoon maar ook bij andere activiteiten zoals het verzorgen van gastlessen en PR, roosterplanning, sociale kaart etc. Iets \oor jou Lijkf.het je iets om vrijwilliger bij de Kindertelefoon te worden? Dan moetje nog weten dat een vrijwilliger van de Kindertelefoon elke week 4 uur telefoondienst draait op tijden die hem of haar het beste uitkomen. Daarnaast neemt iedereen deel aan de maandelijks groepsbijeenkomsten. Natuurlijk word je eerst terdege op het werk voorbereid. De inwerkperiode duurt ongeveer drie maanden en bevat een training en een stage aan de telefoon. In de training wordt o.a. ingegaan op gesprekstechniek^!? en thema's waar vaak over gebeld wordt. Het inwerken aan de telefoon doe je met hulp van jouw persoonlijk maatje. Uiteraard is er een reiskostenvergoeding. Heb je interesse? Vraag dan snel even een informatiepakket aan op het kantoor van de Kindertelefoon: 077-3514057. ^obUhteN

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 2