- 6 - publicatie sanering ongezuiverde lozingen G6ITI66nt6 VCPTay In februari 2000 heeft de gemeente een aangepast beleidsplan "sanering ongezuiverde lozingen" gepresenteerd aan belanghebbenden. De uitnodigingen voor de informatieavonden waren tevens voorzien van een gekleurde folder getiteld "alle panden in Venray gerioleerd vóór 2006". Deze informatieavonden hebben geleid tot vele mondelinge en schriftelijke reacties. Met deze publicatie wordt een korte toelichting gegeven op het definitief besluit dat de gemeenteraad 28 maart 2000 heeft genomen. Het betreft een algemeen bericht dat ingaat op ingediende reacties/zienswijzen en vragen van algemene aard. Omdat er per te rioleren cluster ook 1 of meer informatieavonden worden gehouden, kan tijdens deze avond(en) ingegaan worden op persoonlijke vragen voor zover gewenst. Op deze avonden wordt geen discussie meer gevoerd over het beleid, maar wordt in hoofdzaak ingegaan op het ontwerp en de uitvoering. zienswijzen De vele reacties zijn door het college, de raadscommissies en uiteindelijk de gemeenteraad behandeld en hebben geleid tot een aantal aanpassingen van het plan. samenvatting beslispunten 1. er is gekozen voor maximaal aansluiten op riolering 2. per perceel wordt één standaardaansluiting aangeboden 3. per standaardaansluiting wordt 1 tarief gehanteerd, dit tarief (eigen bijdrage) bedraagt in 2000 fl. 7.000,- indien men aansluit tijdens de aanleg van het riool. Dit tarief wordt jaarlijks geïndexeerd voor inflatie. Indien men om welke reden dan ook niet aansluit ten tijde van de aanleg van het riool, wordt een tarief gehanteerd van ca. fl. 10.900,- (prijspeil 2000 en jaarlijks te indexeren) Dit laatste tarief is gebaseerd op de gemiddelde werkelijke kosten voor een huisaansluiting. 4. extra aansluitingen per perceel of aanpassingen van de standaardaansluiting worden verrekend op basis van werkelijke kosten. 5. Alleen voor de eigen bijdrage van een standaardaansluiting die aangelegd wordt tijdens de aanleg van het riool (fl. 7.000,- in 2000) kan een betalingsregeling worden getroffen met de gemeente. Hiertoe is het mogelijk het tarief in 36 gelijke maandelijkse termijnen automatisch te laten voldoen waarbij wel rente- en administratiekosten, in totaal 8%, worden verrekend. Voor het tarief van fl. 7.000,- komt dit neer op een maandelijks bedrag van fl. 226,35, in totaal na 3 jaar dus fl. 8.148,68 In alle andere situaties dient men het tarief ineens te betalen. Op de genoemde tarieven is geen B.T.W.-heffing van toepassing. 6. Formeel dient een aanvraag te worden ingediend voor een rioolaansluiting. Voorafgaand aan de vergunningverlening voor een rioolaansluiting dienen legeskosten te worden betaald. Deze zijn vastgesteld op fl. 72,- publicatie besluit

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 7