Vrijwillige - 6 - Terminale Zorg Nottelman Rijschool Venray Auto-en motorrijschool Vanaf 10 dagen het rijbewijs Nottelman Rijschool Gratenstraat 7, Venray Tel. 0478 584359 Pt 4 VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 27 April 2000 hebben wederom 12 vrijwilligers een cursus afgerond ten behoeve van de vrijwillige terminale zorg. 14 Avonden hebben zij lessen gevolgd die betrekking hebben op deze zorg. Zij zuller in de toekomst ingezet kunnen worden in noordelijk Noord-Limburg. De vrijwlligers/sters komen uit diverse plaatsen. Met name: Broekhuizenvorst, Wanssum, Bergen, America, Meterik, Horst, Geysteren, Venray, Leunen, Lottum, Tienray. In totaal kunnen nu 30 vrijwilligers/sters ingezet worden. Welke hulp bieden wij? Voor de te bieden hulp zijn de wensen van degene die gaat sterven en van haar/zijn naaste omgeving het uitgangspunt. De door de vrijwilligers geboden hulp is een aanvulling op de zorg die door familie, vrienden en kennissen wordt verstrekt. Hierbij gaat het om: - er zijn - waken - helpen bij de verzorging - tijdelijk aflossen van de naaste betrokkenen - anderszins ondersteunen. Uiteraard is het van groot belang dat er een goede samenwerking is met het Kruiswerk, Thuiszorg en andere hulpverleners. Onze vrijwilligers voeren geen professionele werkzaamheden uit, maar zijn er ter aanvulling van de naaste omgeving. De vrijwilligers zijn gewone mensen die naast hun dagelijkse bezigheden hiervoor tijd willen vrij maken. Voor de naaste omgeving kan de verzorging een zware opgave zijn. Soms nauwelijks vol te houden. Het is immers nooit te overzien hoe lang het gaat duren. Onze vrijwilligers kunnen daarbij hulp verlenen. Men kan gratis van onze diensten gebruik maken. Wij zijn te bereiken via de professionele hulp en via het telefoon nr. 06 57790271 De coördinatoren zijn: Anneke Vervoordeldonk en Bep Brugmans. Zij zijn 24 uur per dag bereikbaar. Zij houden spreekuur in de Clockert, Bergweg 4 te Venray. Elke maandag van 10.00 - 12.00 uur. Elke donderdag van 13.00 - 14.00 uur. Telefoonnummer Clockert: 0478512412 noordelijk Noord Limburg LID RIJSCHOLEN- BOVAG

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 6