Mediabericht Politie Limburg-Noord Ni^uw afsprakensysteem vreemdelingendienst politie Limburg-Noord Vreemdelingen-afspraken te Gennep beëindigd Schriftelijke afhandeling van eenvoudige procedures Limburg-Noord April 2000 De vreemdelingendienst van de politie Limburg-Noord is vanaf 1 januari voor afspraken bereikbaar via één centraal telefoonnummer. Om de afspraken met de vreemdelingendienst beter in de tijd te kunnen plannen en op alle vier de locaties (Roermond, Venlo, Venray en Weert) een gelijke wachttijd te kunnen hanteren, is vanaf begin dit jaar een nieuw afsprakensysteem ingevoerd. Voor alle vier de locaties wordt voortaan via één telefoonnummer de afspraak gemaakt. Het voordeel hiervan is dat de planning van het personeel beter op de afspraken kan worden afgestemd, terwijl ook inhoudelijk de afspraken beter voorbereid kunnen worden. Daarnaast worden eenvoudige aanvragen vanaf 1 januari schriftelijk afgehandeld. Dit betekent dat vreemdelingen in deze gevallen nog maar één keer naar het politiebureau hoeven te komen in plaats van meedere keren zoals dat in het verleden wel eens voorkwam. In het afgelopen jaar is de wachttijd bij de vreemdelingendienst meermalen onderwerp van gesprek geweest. In de vier districten van de politieregio Limburg-Noord is mede als gevolg van vacatures, ziekte e.d., maar ook door aanbod aan vreemdelingen een zeer wisselend beeld van wachttijden ontstaan. Werd in een district de wachttijd extreem lang, dan sprong men bij vanuit een ander district en op dat moment liep de wachttijd daar op. Kortom geen adequate oplossing. Op korte termijn is er op dit punt nog geen uitzicht op een acceptabele wachttijd. Wel wordt ernaar gestreefd om daar waar mogelijk winst te boeken, onder andere door een centraal telefoonnummer in te stellen. Dit centrale telefoonnummer is: 077-327 18 88. Vreemdelingen die een afspraak wensen te maken kunnen daarvoor telefonisch terecht op maandag tot en met donderdag van 09.00 en 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. In juli zal er een eerste evaluatie plaatsvinden aangaande deze nieuwe afspraakregeling. Zonodig zal er tussentijds worden bijgestuurd. In het noorden van de politieregio Limburg-Noord bestond tot eind vorig jaar de mogelijkheid om voor een afspraak met de vreemdelingenpolitie een bezoek te brengen aan het politiebureau te Gennep. Een van de ambtenaren van de vreemdelingendienst uit Venray of Venlo verzorgde op locatie deze afhandeling speciaal ten behoeve van de vreemdelingen uit gemeenten in het noorden van onze politieregio. Met ingang van 1 januari is deze mogelijkheid vervallen. Deze extra faciliteit kan als gevolg van een noodzakelijke efficiencymaatregel tot nader bericht niet rneer verleend worden. De vreemdelingen die van deze mogelijkheid gebruik konden maken kunnen nu aangeven of zij in Venlo danwel Venray geholpen willen worden. Naast vorenstaande, is eveneens per 1 januari de schriftelijke afhandeling van eenvoudige aanvragen ingevoerd. Dat wil zeggen, dat de vreemdelingendienst met ingang van deze datum eenvoudig procedures schriftelijk afhandelt. Deze schriftelijke afhandeling was reeds in het district Venlo ingevoerd en onlangs ook in het district Roermond opgestart. Vanaf januari volgden de districten Weert en Venray en daarmee is in de gehele politieregio Limburg-Noord de schriftelijke afhandeling ingevoerd. Ook deze schriftelijke procedure draagt ertoe bij dat de wachttijd wordt bekort. De vreemdeling die correct zijn stukken aanlevert hoeft enkel voor de ontvangst van een document aan het einde van de afhandeling aan het bureau te komen. Afzender: Bureau mediavoorlichting politie Limburg-Noord Telefoonnummer: 077 - 327 11 11. pwlit

Castenrays dorpsblad De Schans | 2000 | | pagina 2